در اصطلاح بازرگانی، کاغذ تحریر و چاپ writing and printing paper  نامیده میشود که  به دو صورت پوشش دار یا اندوده شده (Coated) و بدون پوشش یا اندود نشده(Uncoated)  ترخیص می گردد کاغذ تحریر نسبتاً سبک بوده و کمی هم براق است. جهت چاپ انواع کتاب، مجله و سررسید ازاین نوع کاغذ استفاده می شود.

آیا می دانید میزان ترخیص سالیانه کاغذ تحریرچند هزار تن در سال است؟

آیا می دانید بیشترین سهم ترخیص کاغذ تحریر مربوط به وزارت آموزش ‌و‌پرورش است؟

واردات و ترخیص کالا، نظیر ترخیص کاغذ تحریر در برندهای  (Inda KiathIK)، سه سکه ( Coins3)، قو (Sinar Royal)، موریم Moorim، تحریر App،کاغذ تحریر شینهو و کاغذ تحریر کرون (crown) و Lonfon در ابعاد مختلف (۱۰۰*۷۰، ۹۰*۶۰) با گرماژ های متفاوت(۵۰ ،۵۵، ۶۰، ۶۵، ۷۰، ۷۵، ۸۰، ۱۰۰، ۱۲۰ GSM) از کشورهای اندونزی ،کره جنوبی، چین، مالزی ، به شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد بسپارید.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص کاغذ تحریر

برای تعیین تعرفه کاغذ (و مقوا) به صورت ورق و رول دو ضابطه یعنی ابعاد و این که آیا روی کاغذ کاری صورت گرفته یا خیر مورد نیاز است.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص کاغذ تحریر به صورت رول 48101300 می باشد و دارای 5% حقوق گمرکی است

تعرفه گمرکی جهت ترخیص کاغذ تحریر به صورت ورق در ابعاد  435*297 ، 48101400 می باشد و دارای 5% حقوق گمرکی است

جهت استعلام از هزینه های گمرکی هنگام ترخیص کاغذ تحریر با ما تماس حاصل نمایید.

سال ۹۸  کاغذ چاپ و تحریر

معاون فنی گمرک ایران خبر داد : مشکلاتی که باعث رسوب اقلامی مانند کاغذ چاپ و تحریر یا لوله حفاری و نفت و گاز در گمرکات کشور شده بود بر اساس تفاهم نامه جدید امضا  شده در نشست مشترک سازمان استاندارد، وزارت امور اقتصاد دارایی و گمرک ، رفع شد و کالاهایی که به دلیل طبقه بندی بر اساس کاربرد در گمرک معطل هستند به زودی ترخیص میشوند. بر اساس نخستین بند این تفاهم نامه، اگر گمرکات اجرایی مطابقت کالاهایی را که ملاک طبقه بندی آنها کاربرد اعلام شده با ردیف تعرفه آن کالا استعلام کنند، آزمایشگاهای تایید صلاحیت شده استاندارد مکلف به پاسخگویی به آن ها هستند.