ترخیص موز از گمرک

آیا میدانید موز در رتبه دوازهم کالاهای وارداتی قرار دارد؟

آیا از مجوزهای لازم جهت ترخیص موز اطلاع دارید؟ واردات موز مشمول مقررات قرنطینه نباتی می باشد.

آیا از مالیات و عوارض هنگام ترخیص موز مطلع هستید؟ میزان عوارض بابت هر کیلو ۷۰۰ ریال می باشد. میزان مالیات علی الحساب دو درصد دو درصد که در  گمرک توسط اداره مالیاتی از مجموع ارزش گمرکی + حقوق ورودی اخذ می شود 2% می باشد.

آیا می دانید واردات انواع میوه به کشور را وزارت جهاد کشاورزی ممنوع اعلام کرده است؟ فقط 4 میوه امکان واردات آن با پرداخت حقوق ورودی وجود دارد که یکی از آن ها موز است.

جهت ثبت سفارش موز سبز و ترخیص موز سبز در حداقل زمان(۱روزه)از گمرک، و واردات میوه های استوایی (موز، نارگیل ، اناناس، انبه و منگوستین) با شرکت ترخیص کالا ایمن تجارت کارآمد همراه شوید.

آیا از تعرفه گمرکی گمرک واردات موز اطلاع دارید؟ تعرفه گمرکی موز  بین پنج تا ۱۵ درصد است. ولی اگر واردات موز در مقابل صادرات سیب درختی باشد، تنها پنج درصد حقوق ورودی اخذ می گردد. برای اینکه از این تهسیلات کاهش حقوق ورودی بهره مند گردید باید مواردی را بدانید :

  1. این تسهیلات پس از صادرات سیب درختی داده می شود
  2. پروانه‌های صادراتی سیب درختی که اظهار، تشریفات گمرکی و نیز خروج محمولات آنها از کشور در سال‌جاری (1395) صورت پذیرفته باشد مشمول تسهیلات موصوف خواهد بود.
  3. ام صاحب پروانه صادراتی (سیب درختی)، با صاحب پروانه ورود قطعی (موز) می‌بایست یکسان باشد
  4. واردات یک کیلوگرم موز در قبال صادرات یک و نیم کیلوگرم سیب درختی مشمول پرداخت عوارض پنج درصدی می‌شود.

شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد حق العملکار رسمی گمرک ایران به واردات و ترخیص انواع گوناگون موز از جمله ترخیص موز سبز می پردازد

آیا می دانید موزهای وارداتی بیشتر از کشورهایی همچون مکزیک و کلمبیا و کاستاریکا و اکوادور و مرسین ترکیه و فیلیپین انجام می شود؟

تعرفه گمرکی ترخیص موز

تعرفه گمرکی جهت ترخیص موز 08031000 می باشد که دارای 26 درصد حقوق ورودی است . اگر واردکننده کالا تنها موز وارد کند باید 26 درصد ارزش حقوق ورودی پرداخت کند ولی چنانچه سیب درختی صادر کرده باشد و پروانه آن را به گمرک ارائه نماید، به ازای هر 1/5 کیلوگرم سیب برای هر کیلو موز حقوق ورودی به 5 درصد ارزش تقلیل می یابد.

برای ترخیص میوه های گرمسیری با ما مشاوره نمایید.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *