شما با یک فروشنده چینی به صورت آنلاین برخورد کرده اید که سازمانشان خوب به نظرمی آید و به نظر یک فرصت تجاری خوب است که با آنها همکاری کنید ، باید حواستان به تامین کنندگان تقلبی باشد . حالا از کجا بدانید که آن تامین کننده قانونی است ومی توانید به او اعتماد کنید ؟

نگران نباشید شما تنها نیستید ، در مطالعات انجام شده توسط منابع جهانی بیشتر تاجران با تائید اعتبارفروشندگان مشکل دارند .

وقتی شما یک فروشنده بالقوه را تائید اعتبار می کنید ، شما به این دو جنبه نگاه میکنید :

  1. آیا تامین کننده توانایی تولید محصول مورد انتظار شما را دارد
  2. آیا آن شرکت ، قانونی است و شهرت دارد یا سوابق کلاه برداری و ورشکستگی داشته .

در این مقاله استراتژی های ساده وموثر برای پاسخ به این دو سوال را برایتان مهیا کرده ایم

1-از موتور جست و جو و داایرکتوری های b2b به معنای تجارت با تجارت استفاده نمایید

علاوه بر اینکه باید سایت تامین کننده را بررسی کنید ، به سیاست های کاری آن ها ( برگشت ، خرابی،فسخ) نگاه کنید و حتما ببینید اطلاعات تماس آن ها و آدرس آنها در سایت درج شده باشد .

موتورجست و جو گوگل را باز کنید و عبارت : “[company name] + scam”, “[company name] + dishonest”  را تایپ کنید به این معنا که نام شرکت+کلاه برداری .

یکی دیگر از چیزهای مهم این است که پروفایل شرکت را در Alibaba, Global Sources, Hong Kong Trade Development Council کنترل کنید و ببینید چند سال است که مشغول به کارند .بهتر است با کسی کار کنید که حداقل 2- 3 سال در آن کارمشغول باشد .

در خیلی از مکان های تجاری اینترنتی از سرویس تائیدیه verification استفاده میکنند بنابراین شما راحت تر می توانید به یک تامین کننده اعتماد کنید .

علاوه بر این با جست و جو در گوگل می توانید میزان مشارکت شرکت درنمایشگاه ها را ببینید ، این به نوعی سرمایه گذاری برای جذب مشتریان جدید است و روابط مشتری مداری را پرورش می دهد .

2-زنگ بزنید

برای اینکه توسط مقامات قانونی پیگیری نشوند اغلب تامین کنندگان اطلاعات مکانی و تماسی نادرستی را در سایت می گذارند و از شما می خواهند که از طریق موبایلشان با آنها ارتباط برقرار کنید . برای همین شما باید تماس بگیرید وشماره ثبت شرکت و گواهی تجاری را بخواهید . این یک هشدار برای شما تلقی بشود اگر که دیدی یک تامین کننده فقط شماره موبایلش را گذاشته .

در چین هر شخص می تواند صدها خط بخرد برای همین است که اغلب کلاه بردارها شماره همراهشان را می دهند . شماره تلفن چین به این صورت است 0086 کد کشور 10 کد منطقه و 8 رقم بعد شماره تلفن پس00861033333333 یک نمونه شماره تلفن از چین است شما می توانید از روی ساختار تلفن متوجه بشوی دکه موقعیت منطقه ای آن ها کجاست .

3-مجوز تجاری آن ها را کنترل کنید

شرکت های قانونی در چین یک شماره ثبت دارند که شما می توانید آن را از طریق وب سایت صنعت و معدن آن کشور استخراج نمایید واگر شرکتی از دادن این شماره امتناع کرد خیلی پر ریسک است که بخواهید با آنکار کنید .

4-ازآنها بخواهید مرجع به شما معرفی کنند

اصلا خجالت نکشید شما می توانید با نامه ای از طرف بانک اعتبار فروشنده را کنترل کنید یا از مشتریان قبلی آن شرکت اعتبار سنجی کنید .

5-نمونه بگیرید

حتی اگرمجبور بودید پولش را بپردازید . برای اینکه ابهامات از بین برود متوجه کیفیت قطعی محصول شوید حتما نمونه بگیرید .

6-پرداخت پول

حتما حواستان به پرداخت های غیر قابل ردیابی باشد

7-پایگاه داده را بررسی کنید

دادگاه عالی چین را با تایپ کردن نام شرکت به زبان چینی بررسی کنید تا ببینید که آیا هیچ گونه شکوایه وپرونده قانونی دارد یا خیر . این سایت به زبان چینی است.

و در آخر یکی از بهترین کارها برای تائید اعتبار تامین کننده – بازدید حضوری از شرکت است که می توانید راجع به محصول ، قیمت ، نظارت برکیفیت ، زمان تحویل رو در رو صحبت کنید و این غیر ممکن است که بخواهید از تمام فروشندگان تائیدیه اعتبار بگیرید با مراحل بالا انتخابتان را محدود کنید و سپس یک سکارخانه را انتخاب نمایید.

امیدواریم این مقاله از شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد برای شما مفید بوده باشد

منبع: https://www.tradegecko.com/blog/10-ways-to-find-suppliers-you-can-trust