آیا می دانید واحدهای تولیدی میتوانند با حداقل اسناد کالای وارداتی خود را ترخیص نمایند. مواد اولیه و قطعات مورد نیاز واحدهای تولیدی و ماشین آلات را به سرعت ازگمرک ترخیص میکنیم.

آیا می دانید از تسهیلات ارائه شده گمرک به واحدهای تولیدی با توجه به سامانه جامع گمرکی این است که بدون نیاز به کارشناسی در گمرک به محض اظهار مواد اولیه یا تجهیزات خط تولید به درب خروج گمرک ، کالا هدایت می شود

امتیازاتی که تولید کنندگان هنگام ترخیص بهره مند می گردند:

تشریفات گمرکی تولید کنندگان بدون ارزیابی وکنترل انجام می گردد

تولید کنندگان بدون پرداخت حقوق و عوارض گمرکی ،کالای خود راترخیص مینمایند

تولید کنندگان دیگر قبض انبار نمی گیرند وبا اطلاعات مانیفست الکترونیکی کالارا ترخیص مینمایند

بخشی از خدمات شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد در زمینه ترخیص کالا واحدهای تولیدی:

ترخیص فوری کالاهای تولید کنندگان و فعالان اقتصادی بدون معطلی در گمرک

ترخیص 50% کالای ورودی به انبار در همان لحظه ورود و 50% پس از انجام تشریفات گمرکی با استفاده از تسهیلات نسیه ارائه شده به واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری و کارت بازرگانی

مواد اولیه معافیتی ندارد ولی ما می توانیم حقوقورودی را حداکثر معادل شی ساخته شده ی آن کاهش دهیم

ترخیص مواد اولیه تولید لاستیک و روکش های لاستیک بدون نیاز به اخذ نمایندگی

ترخیص کالاهای واحدهای تولیدی بدون پرداخت حقوق گمرکی

مواد اولیه، ماشین‌آلات خط تولید، قطعات منفصله و قطعات یدکی مورد نیاز واحدهای تولیدی تا 6 ماه مهلت دارد که بخشی از کالا پس از اظهار ترخیص و بخشی( حجم ترخیص بستگی به ماخذ  کالا دارد) به عنوان وثیقه حقوق ورودی در گمرک باقی می ماند و البته هزینه های متعلق به باقی مانده کالا که در گمرک نگهداری می گردد از صاحب کالا اخذ می گردد و ضمناا باید قوانین مربوط به متروکه شدن کالا را در نظر داشته باشید .توجه داشته باشید کالاهای مصرفی و لوکس ازجمله توتون، تنباکو، نوشابه‌های گازدار، بلغورهای پف کرده، لوازم آرایشی، مبلمان، اسباب‌بازی، اشیاء فانتزی و تزئینی، کریستال، ظروف سرامیکی، لوستر و آباژور ومشمول پروانه ترخیص نسیه نمی شود . از آنجا که ترخیص کالا به نحو سود ده بودن کالا کار  تخصصی ای می باشد با ما تماس حاصل نمایید تا بار شما را در سریع ترین زمان و کمترین هزینه از گمرک ترخیص نماید.

تسهیلات واحدهای تولیدی

واحد های تولیدی که توان رقابت با کالاهای مشابه وارداتی را در بازار ندارند میتوانند با ارائه مستندات و اطلاعات و ذکر دلایل درخواست نمایند میزان حقوق ورودی یا تعرفه کمرکی آن کالا افزایش یابد یا در صورت امکان واردات آن کالا برای شرکت های دولتی ممنوع شود و برای سایر واردکنندگان با اعمال تعرفه محدود شود.
همچنین واحد های تولیدی برای خرید تجهیزات خطوط  تولید خود نیاز به کارت بازرگانی ندارند و تولیدکنندگان میتوانند با درخواست از دفتر مقررات و تایید این دفتر کالای خود را ثبت سفارش و ترخیص کنند. اما چناتچه واحد تولیدی دارای کارت بازرگانی باشد فقط با استفاده از کارت بازرگانی باید برای واردات کالاهای مورد نیاز خط تولید خود اقدام کند.