واردات و ترخیص ماشین آلات کشاورزی نو و مستعمل از گمرک

واردات و ترخیص ماشین آلات کشاورزی نو و مستعمل از گمرک

از آنجایی که محصولات کشاورزی بخش بزرگی از نیاز ما را در زمینه های اقتصادی تامین می کند. بنابراین نیاز به دستگاه های پیشرفته کشاورزی نیز از موارد مهم می باشد که برای تامین آنها باید نسبت به واردات ماشین آلات کشاورزی از سایر کشورهای تولید کننده مطرح این دستگاه ها و ماشین آلات اقدام کرد.

شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد بعنوان ارائه دهنده خدمات واردات و ترخیص ماشین آلات کشاورزی از گمرک در این مطلب نیز قصد دارد تا به اهمیت واردات ماشین آلات کشاورزی نو و مستعمل و نحوه ورود آن بپردازیم و توضیحاتی را در این زمینه شرح دهیم.  لطفا در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

ماشین آلات و دستگاه های کشاورزی چیست؟

امروزه برای تولید محصولات کشاورزی استفاده از ماشین های جدید کشاورزی جایگزین ماشین آلات قدیمی شده است و این گونه به سرعت رشد محصولات و نیز کیفیت آنها نیز افزوده می شود.  همچنین تنوع محصولات کشاورزی با پیشرفت دستگاه ها و ماشین آلات کشاورزی بیشتر شده و این امر باعث می شود تا به لحاظ اقتصادی بتوان رشد چشمگیری را به لحاظ سودآوری داشته باشد.

ماشین آلات و دستگاه های کشاورزی آن دسته از ابزارهایی هستند که به تولید بیشتر با سرعت و کیفیت محصولات کشاورزی منجر می شوند. همچنین از انواع دستگاه های کشاورزی که جزو گزینه های پر طرفدار و اصلی در کشاورزی می باشند، تراکتور، دستگاه های پاش و دستگاه های علف چین هستند. در ادامه موارد بیشتری از ادوات و دستگاه های کشاورزی وارداتی به کشور  ذکر شده است.

انواع ادوات و دستگاه های کشاورزی وارداتی مستعمل و نو

انواع ماشین آلات و دستگاه های کشاورزی که می توان آنها را به صورت دست دوم و نو طبق شرایط ورود و بر اساس قوانین گمرکی ایران وارد کشور نمود شامل موارد زیر هستند:

 • انواع ماشین آلات سبک و سنگین کشاورزی
 • کمباین
 • دستگاه دروگر خودگردان
 • لوازم یدکی ماشین آلات و دستگاه های کشاورزی
 • هر یک از دستگاه های سم پاش، کود پاش و بذر پاش
 • دستگاه چغندر قند کن 2
 • تراکتور کشاورزی چرخدار لاستیکی
 • انواع کمباین برداشت محصول
 • انواع تراکتور
 • دستگاه های بذر کار و کود کار
 • دستگاه بیل زن با ابزارهای گاو آهن
 • دستگاه یونجه چین و پرس یونجه
 • دستگاه تولید علوفه به روش صنعتی

به طور کلی برای واردات ماشین آلات کشاورزی نو و مستعمل باید نسبت به کالاهایی که کد تعرفه به آنها تعلق گرفته است، اقدام نمود. همچنین قبل از هر اقدامی برای واردات باید نسبت به این دستگاه ها و نحوه ورود آنها شناخت داشته باشید.

نحوه واردات و ترخیص ماشین آلات کشاورزی نو و مستعمل

واردات و ترخیص ماشین آلات و دستگاه های مورد نیاز کشاورزی همانند سایر کالاهای وارداتی بر اساس قوانین و مقررات صادرات و واردات کشوری و بر طبق تعرفه های گمرکی انجام می شود.  از این رو برای شناخت این قوانین نیاز به کارشناسان و ترخیص کاران حرفه ای دارید تا شما را در تسریع روند مراحل واردات و ترخیص کالا از گمرک کمک کند.

بنابراین شما می توانید با کمک گرفتن از مشاورین با تجربه در شرکت های بازرگانی معتبر در زمینه واردات و ترخیص کالا مانند شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد اطلاعات کسب نموده و کارهای گمرکی خود را به آنها بسپارید.

زیرا که مطالعه و شناخت قوانین مقررات و قوانین تجارت به شما کمک می کند تا همواره با اطلاعات به روزی اقدام به تجارت در زمینه صادرات و واردات کالا نموده و با کمترین هزینه به بالاترین سودها برسید.

در زمینه واردات ماشین آلات و دستگاه های کشاورزی نو و مستعمل شما می توانید با بهره گیری از مشاورین متخصص نوع کالای وارداتی خود را مشخص نموده و بسته به نوع ماشین آلات روش ها و هزینه های مختلف برای ورود آن را بررسی کنید و در نهایت بهترین راه را برای ورود آن کالا با توجه به آیین نامه ها و بخش نامه انتخاب کنید.

متخصصین در حوزه بازرگانی بیشتر از مطالعه قوانین و مقررات واردات به شما کمک می کنند تا با علم و آگاهی عمیق تری قدم در این راه نهاده و با مدیریت و برنامه ریزی پیش بروید.  به طوری که بتوانید تحریم ها را دور زده و بدون هیچ مشکلی کالای خود را وارد کشور کنید.  بنابراین بهترین راه برای گسترش تجارت در زمینه واردات ماشین آلات کشاورزی مشاوره و کمک گرفتن از مشاورین بازرگانی می باشد، تا آنها شما را با چم و خم راه آشنا نموده تا بتوانید کسب و کارتان را گسترش بدهید و فعالیت های شما در مسیر تجارت تان موثر واقع شود.

هزینه های مختلف برای واردات دستگاه ها و ماشین آلات کشاورزی

برای ورود هر کالایی شما نیاز به صرف  هزینه هایی دارید که در مورد واردات دستگاه ها و ماشین آلات مختلف کشاورزی در این امر نیز مستثنی نیست.  بنابراین یکی از موارد مهم درباره هزینه های مختلف در زمینه واردات ماشین آلات کشاورزی در زمینه هزینه های مربوط به کنترل تولید یا خرید محصول در کشور مبدا و مقصد می باشد.

همچنین هزینه های حمل و نقل، هزینه های مربوط به ثبت و سفارشات و سایر موارد از مهم ترین و اصلی ترین هزینه ها در هنگام واردات ابزار آلات کشاورزی همانند سایر کالاها هستند که با یک مشاوره تخصصی و حرفه ای شما می توانید با حداقل هزینه، کالای مورد نظر خود را وارد کشور نمایید.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص و واردات ماشین آلات کشاورزی نو و مستعمل

تعرفه گمرکی های گمرکی برای برخی از کالاها و دستگاه های کشاورزی جهت ترخیص تیلر در صورت آماده کردن به طور  دائم کوپه ( غیر قابل جدا کردن ) در ردیف ۸۴۳۲۸۰۰۰ است که ۸ درصد حقوق ورودی گمرکات می باشد.

همچنین تعرفه گمرکی ترخیص کمباین دارای کد مشمول ردیف ۸۴۳۳۵۳۱۰ یا ۸۴۳۳۵۳۹۰ است که بر حسب مورد استفاده آن می باشد و ۴ یا ۸ درصد حقوق ورودی را تشکیل می دهد.  تعرفه گمرکی جهت ترخیص نشانگر برنج مشمول ردیف ۸۴۳۲ قرار می گیرد.

اهمیت واردات و ترخیص ماشین آلات کشاورزی به کشور

اهمیت واردات و ترخیص ماشین آلات کشاورزی به کشور

از آنجایی که بیشتر نیاز بشر به تامین غذاست، و از این لحاظ نیز کشور ما منبع غنی از مواد و محصولات کشاورزی را در بردارد.  از این رو استفاده از این منابع می تواند علاوه بر تامین مایحتاج مواد غذایی روزانه مردم به سود رسانی کشور در زمینه اقتصادی نیز کمک کند.

بنابراین استفاده از ماشین آلات قدیمی نمی تواند منجر به تولید انبوه و تسریع در روند کاشت، داشت و برداشت گردد.  از این رو برندهای مختلفی هستند که در زمینه طراحی و تولید ماشین آلات کشاورزی که بتواند نیاز تولید کنندگان مواد غذایی را تامین کند پیشرو بوده و توانسته اند با تولید ماشین آلات پیشرفته کشاورزی روند کاشت، داشت و برداشت را تسریع بخشیده و بازارهای جهانی را نیز به دست بگیرند.

تولید و طراحی ماشین آلات کشاورزی نیاز به دانش و علم دقیق دارد و همچنین مواد و مصالح مخصوصی لازم و ضروری است که با وجود تحریم ها، مشکلات اقتصادی و سیاسی و نیز کمبود امکانات تولیدی نمی توان این دستگاه ها را در داخل کشور تولید نمود.

بنابراین دولت برای رفع نیازهای جامعه در صنعت کشاورزی امتیازای و اختیاراتی را در حوزه واردات ماشین آلات کشاورزی نو و مستعمل منظور نموده که از این طریق منجر به رفع نیازهای جامعه گردد.

از طرفی تمهیدات ارائه شده توسط دولت و فروش آنی این کالاها در بازارهای مختلف کشور باعث یک تجارت پر سود برای تجار و وارد کننده های این کالاها می شود که از این طریق می توانند این افراد تجارت تازه تاسیس خود را به سرعت گسترش و یا سرمایه خود را چندین برابر کنند.

چندین کشور هستند که می توان انواع ماشین آلات کشاورزی را از آنها وارد نمود. اغلب واردات از چین، ترکیه، کره، امارات متحده عربی، سایر کشورهای همسایه و برخی کشورهای اروپایی انجام می گردد. بنابراین تجار می توانند با قیمت های مناسب انواع دستگاه و ماشین آلات کشاورزی مستعمل و نو را از این کشورها خریداری نموده و با بیشترین بازدهی در بازارهای جهانی عرضه کنند.

انتخاب انواع  ماشین آلات کشاورزی برای واردات یکی از مواردی است که تجار می توانند با ریسک کمتری در بازار به تجارت پرداخته و در مدت کوتاهی به حداکثر سود برسند.

3/5 - (2 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «واردات و ترخیص ماشین آلات کشاورزی نو و مستعمل از گمرک»

 1. سلام آیا در مورد ترخیص تراکتور مستعمل ۳۱۴۰ جفت دیفرانسیل از افغانستان به ایران میتونین همکاری کنید

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.