شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد تامین کننده و ترخیص کننده ماشن آلات تزریق پلاستیک از قبیل دستگاه های تولید پلاستیک تزریقی و بادی، دستگاه تزریق پلاستیک جکی، انواع دستگاه تزریق پلاستیک با سیستمهای جدید گیره می باشد

جهت مشاوره در انتخاب نوع دستگاه ،قطعات دستگاه یدکی تزریق پلاستیک و ترخیص ماشین آلات تزریق پلاستیک پروفرمای خود را برای شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد ارسال کنید تا شما را راهنمایی کنیم.

با توجه به تحریم های اخیر در کشورمان، واردات انواع دستگاه تزریق پلاستیک از چین می تواند گزینه مناسبی برای رفع نیازهای تولید در این صنعت باشد. تا کنون چین نیز به دلیل تولید کنندگان زیاد و هم روابط اقتصادی و سیاسی که با ایران دارد، همکاری خوبی در زمینه تامین ماشین آلات صنعتی همکاری خوبی را با ایران داشته است.

واردات، ترخیص ماشین آلات تزریق پلاستیک

واردات ماشین آلات از عمده ترین بخش های کالاهای وارداتی و ترخیص می باشد، که اغلب مورد حمایت دولت و وزارت صنعت معدن و تجارت چه از لحاظ ثبت سفارش و چه برای دریافت مجوز واردات قرار گرفته است.

حتی در برخی موارد نیز واردات ماشین آلات دست دوم و مستهلک که البته بستگی به نوع ماشین آلات دارد، طبق بخش نامه ها در زمان هایی مشخص مجاز اعلام شده و استانداردهای اجباری در مورد واردات و ترخیص کالا و نیز مجوزهای مورد نیاز بسته به نوع ماشین آلات در مورد این کالاها اعمال می گردد.

برای آشنایی با چگونگی بخش بندی و تعرفه هایی در مورد این قبیل کالا می توان به فصل 84 قوانین گمرکی و واردات ماشین آلات اشاره کرد. شناسه گمرکی یا کد تعرفه گمرکی این کالاها از 8401 تا 8487 که مربوط به بخش هزینه ترخیص کالا از گمرک می باشد.

همچنین به دلیل گستردگی این فصل از بخش نامه به 87 بخش تقسیم بندی شده است، که یکی از این بس ها مختص ورود ماشین آلات و دستگاه های ساخت و فرآوری کائوچو یا مواد پلاستیکی می باشد که در بخش نامه در زیر بخش 77 قرار گرفته است.

ماشین آلات قالب گیری دارای تنوع زیادی می باشد که ماشین آلات قالب گیری تزریق پلاستیک در زیر مجموعه این دسته هستند. از انواع دیگر  ماشین آلات قالب گیری می توان به رو زندانی، دیدنی، تخلیه هوا و غیره اشاره کرد، که همه این دسته ها در صنایع تولید ظروف پلاستیکی چند بار و یک بار مصرف و کالاهای دیگر پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرند.

ماشین آلات تزریق پلاستیک از کالای مهم و ساده در کارخانجات تولید کالاهای پلاستیکی می باشد که یکی از پر مصرف ترین دستگاه های تولید است.

با ماشین تزریق پلاستیک می توان پلیمرها را در قالب های شکل دهی قرار داد. با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان می توان سختی کار را با جایگزین کردن این قالب ها با نوع دستی کاهش داد. این دستگاه همینطور مواد پلاستیک جامد را به پلاستیک سیال تبدیل و به قالب ها انتقال می دهد.

در بخشنامه کد تعرفه واردات دستگاه تزریق پلاستیک 847710 و حقوق ورودی شامل ده درصد می باشد( شامل هزینه های ترخیص کالا ). طبق آمار رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز  در سال 1395 خرید دستگاه تزریق و واردات ماشین های تزریق پلاستیک از 16 کشور مختلف به کشور صورت گرفته است.

دستگاه تزریق پلاستیک چیست؟

یکی از متداول ترین روش های تولید پلاستیک تکنولوژی تزریق است که در صنایع و کارخانجات از آن برای ساخت پلاستیک استفاده می کنند.

به وسیله دستگاه های تزریق پلاستیک خطای بسیار پایینی برای تزریق  پلاستیک وجود دارد. استفاده از دستگاه های تزریق پلاستیک در زمانی صورت می گیرد که قصد تولید انبوه باشد. در مرحله اول کار با دستگاه تزریق پلاستیک ابتدا پلیمرها ذوب و به مایع تبدیل می شوند، و بعد از آن تحت فشار به درون قالب های مشخص شده توسط دستگاه تزریق می شوند.

در مرحله دوم نیز پلاستیک مایع در قالب خشک شده و به جامد تبدیل می شود. در اینجا کار پروسه تزریق تمام شده و قطعه و کالا و یا هر چیز دیگر تولید شده آماده است.

نحوه کار دستگاه تزریق پلاستیک به طور دقیق

همانطور که گفته شد گرانول های پلیمر خشک شده در قیف دستگاه تبدیل به مایع می شوند. پودرها و پیکمنت های رنگی و دیگر افزودنی های تقویت کننده به گرانول های قرار گرفته در داخل قیف اضافه شده و ترکیب می گردد.

گرانول ها به بشکه تغذیه شده و حرارت می بینند تا تبدیل به مایع و با مواد دیگر ترکیب شوند. بعد از اینکه گرانول ها با هم به خوبی ترکیب شدند، به وسیله پیچ چرخان داخل بشکه به سمت قالب هدایت می شوند. این پیچ به گونه ای طراحی شده است که به میزان لازم و با فشار مناسب به ذوب شدن ماده کمک می کند.

پلاستیک ذوب شده توسط تلمپه به جلو حرکت کرده و از طریق سیستم چرخنده به قالب تزریق و همه فضای خالی قالب را پر می کند. وقتی دمای ترموپلاستیک پایین آمد گرانول ذوب شده به جامد تبدیل می شود، و اینگونه شل قالب را به خود می گیرد.

در مرحله آخر قالب باز شده و پین های افشانک قطعه جامد درون قالب را به بیرون هل می دهد. قالب دوباره بسته شده و پروسه برای تزریق قطعه بعدی مجددا تکرار می گردد. انجام این پروسه و مراحل کار چرخه تزریق پلاستیک می تواند از سی تا نود ثانیه ( بسته به اندازه قطعه ) طول بکشد.

به طول کلی مراحل انجام کار با دستگاه تزریق پلاستیک اینگونه است که البته امکان دارد در برخی ماشین آلات تزریق مراحل متفاوت از این چهار مرحله بوده و دارای مراحل مختلف دیگری نیز باشند.

ویژگی ها و مشخصات فنی دستگاه تزریق پلاستیک چینی

ویژگی ها و مشخصات فنی دستگاه تزریق پلاستیک چینی

در مورد انواع دستگاه تزریق پلاستیک از چین بسته به نوع برند و کیفیت نیز مدل های متنوعی هستند که هر کدام در برندهای متفاوتی تولید می شوند. در ادامه به چند برند مهم و معروف دستگاه تزریق پلاستیک چینی اشاره می کنیم، که جزو ماشین آلات وارداتی به ایران می باشند.

دستگاه تزریق پلاستیک هایتین

دستگاه هایتین از معروف ترین ماشین آلات تزریق پلاستیک چینی در ایران است، که قیمت آن نسبت به بقیه برندهای دستگاه تزریق پلاستیک چینی بالاتر است. این محصول در چهار سری تولید می شود.

سری پی ال، سری مارس گلد، مارس اکونومیست، و سری مارس فول از جمله این تولیدات بوده، و پی ال ارزان ترین و مارس فول گران قیمت ترین سری دستگاه تزریق پلاستیک از برند هایتین هستند.

دستگاه تزریق پلاستیک هایتا سینگر

دستگاه های این برند گارانتی و خدمات پس از فروش دارند. دستگاه تزریق پلاستیک چینی هایتا سینگر سری های اسپید نسبت به سایر سری های این برند  برای تولید انواع پت مناسب و کارآراتر است.

دستگاه تزریق پلاستیک هایدا

دستگاه تزریق پلاستیک معروف هایدا در ایران برای تولید محصولات دو رنگ به فروش می رسد. مزیت اصلی این دستگاه قدرت گیره و پایداری ظرفیت تزریق آن می باشد.

شرکت فامکو در ایران انواع دستگاه تزریق پلاستیک را با قدرت گیره و ظرفیت های مختلف تولید و تامین می کند. البته برخی شرکت های ایرانی نیز دستگاه های تزریق پلاستیک از چین را با نام ایرانی به فروش می رسانند.

دستگاه تزریق پلاستیک چینی دست دوم

از آنجایی که بسیاری از شرکت ها توان مالی خرید دستگاه تزریق پلاستیک نو را ندارند، از این رو اقدام به خرید و یا فروش دستگاه های تزریق پلاستیک چینی دست دوم به دلیل ارزان بودن قیمت آن می نمایند.

شرکت فامکو نیز یکی از شرکت هایی است که در زمینه خرید و فروش دستگاه های تزریق پلاستیک با قیمت مناسب با برندهای ایرانی، چینی، اروپایی و غیره فعالیت دارد.

در مورد واردات از چین بیشتر بخوانید

نکاتی که هنگام خرید و واردات و ترخیص ماشین آلات تزریق پلاستیک باید مورد توجه قرار گیرد به شرح زیر است:

  • ظرفیت دستگاه:
  • نیرو و قدرت چسباندن دو قالب
  • فشاری که قالب تزریق را پر می کند

ترخیص و واردات ماشین آلات تزریق پلاستیک چینی

ترخیص و واردات ماشین آلات تزریق پلاستیک چینی

ترخیص و واردات دستگاه تزریق پلاستیک چینی توسط شرکت ایمن تجارت از گمرک های مختلف انجام می شود. این شرکت دارای سوابق بازرگانی در خرید و واردات و دریافت نمایندگی فروش و ترخیص کارهای حرفه ای در حداقل زمان ممکن نسبت به ترخیص کالاهای وارداتی بازرگانان از جمله ماشین آلات تزریق پلاستیک اقدام می نماید.

چین بیشترین سهم ارزشی واردات ماشین آلات تزریق پلاستیک را در دهه اخیر داشته است، به طوری که 66 درصد سهم ارزشی معادل بیش از 24 میلیون دلار می باشد. بعد از چین سهم ارزش دلاری واردات از انگلستان، 13 درصد متعلق به واردات از آلمان، و سه درصد متعلق به واردات از ترکیه و چهارده درصد نیز واردات از سایر کشورها هستند.

همچنین بیشترین میزان ترخیص ماشین آلات تزریق پلاستیک از گمرک شهید رجایی صورت گرفته که هشتاد درصد سهم ارزشی واردات این نوع دستگاه ها را به ارزش 29 میلیون دلار تشکیل می دهد.

بعد از آن گمرک تهران بیش ترین سهم ارزشی متعلق به ترخیص این دستگاه را دارا است و مابقی واردات و ترخیص ماشین آلات تزریق پلاستیک در سایر گمرکات انجام گرفته است.

شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد با سابقه خدمات گسترده از ابتدایی ترین مراحل واردات تا ترخیص کالا و انتقال محموله به انبار صاحب کالا را در حداقل زمان و بالاترین کیفیت توسط تیم مجرب خود ارائه می دهد.

راهنمای سفارش واردات از شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد

شما می توانید انواع ماشین آلات و دستگاه های تزریق پلاستیک را با بهترین کیفیت و قیمت از شرکت ایمن تجارت سفارش دهید. مشتریان می توانند کالای خود را با بهترین کیفیت و در اسرع وقت تحویل بگیرند.

در صورت هر گونه سوال و خدمات مشاوره درباره نحوه خرید و سفارش می توانید از طریق راه های ارتباطی که در سایت شرکت ایمن تجارت کارآمد موجود است با پشتیبانان و کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

همچنین کلیه امکانات و محاسبات مربوط به ترخیص کالا و اطلاعات از تعرفه ها، بخشنامه ها و مجوزها را به کمک را می توانید از طریق سایت و راه های ارتباطی با مشاورین بازرگانی در شرکت ایمن تجارت کارآمد دریافت نمایید.

صنعت پلاستیک پتانسیل خوبی دارد اگر با ترخیص کار مناسب برای ترخیص ماشین آلات تزریق پلاستیک همراه شوید، چنانچه قصد واردات و احداث واحد تولیدی دارید با شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد تماس حاصل نمایید.