واردات و ترخیص قطعات مورد نیاز ماشین آلات خط تولید

واردات و ترخیص قطعات مورد نیاز ماشین آلات خط تولید

واردات و ترخیص قطعات مورد نیاز ماشین آلات خط تولید، بخش های تولیدی، صنعتی و کشاورزی ( به تشخیص وزارت صنایع و معادن )

یکی از مسائل اصلی در کارخانه ها و کارگاه های صنعتی شکست و آسیب دیدگی قطعات ماشین آلات در بخش های تولیدی، صنعتی و کشاورزی می باشد که یا بر اثر فرسایش حاصل از گذر زمان و یا خستگی زیاد دچار آسیب و شکست می شوند.

این آسیب و شکست قطعات در کار تولید وقفه انداخته و ضررهای مالی مستقیم و غیر مستقیم فراوانی را متحمل تولید کنندگان می کند.

همچنین از آنجایی که تولید این قطعات به لحاظ تحریم و کمبود امکانات در کشور در حال حاضر میسر نیست. بنابراین بهترین راه حل واردات این قطعات به کشور می باشد که بخش اعظم نیاز بخش های تولیدی، صنایع و کشاورزی را می توان از این طریق تامین کرد.

بنابراین واردات و ترخیص قطعات مورد نیاز ماشین آلات خط تولید در بخش های تولیدی، صنعتی و کشاورزی یکی از موضوعاتی است که تجار و بازرگانان به آن تمایل نشان داده و از این طریق می توانند سرمایه خود را افزایش دهند و به سودهای کلان در این زمینه برسند.

شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد با بیش از ده سال سابقه درخشان و با بهره گیری از متخصصین و کارشناسان متبحر و خبره در زمینه واردات و ترخیص انواع کالاها می تواند شما را در این پروسه یاری نماید.

اجازه ورود کلیه ماشین آلات تولیدی، قطعات، مواد اولیه و اجزا مربوط به ماشین آلات و دستگاه های خط تولیدی ( صنعتی، کشاورزی، معدنی، راهسازی و ساختمانی و غیره )

طبق نامه شماره ۱۹۶۴ت۲۸۴۱۷ که در تاریخ ۱۳۸۲/۰۲/۱۶  وزارت صنایع و معادن و بر اساس مصوبه هیات وزیران در تاریخ ۱۳۸۲/۲/۱۰ به پیشنهاد نامه شماره ۱۰۴۹۳ وزارت صنایع و معادن در تاریخ ۱۳۸۲/۱/۲۰ صورت گرفته است، و این نامه به استناد ماده ۲۳ قانون مقررات و صادرات و واردات می باشد، و طبق مصوبه ۱۳۷۲ در اجرای ماده ۳۸ آیین نامه اجرایی قانون ذکر شده در خصوص موضوع تصویب نامه شماره ۱۳۹۵ت۱۶ ه. در تاریخ ۱۳۷۲/۲/۶ می باشد، چنین اعلام می دارد که:

کلیه وارد کنندگان  می توانند قطعات ماشین آلات تولیدی، مواد اولیه و اجزا آن که مربوط به دستگاه های تولیدی و ماشین آلات خط تولید که در بخش صنعت، معدن، کشاورزی، راهسازی و ساختمانی هستند را به صورت بدون انتقال ارز و بدون گشایش اعتبار با ارز منشا خارجی پس از ثبت سفارش و طبق رعایت  مقررات مربوطه وارد کشور کنند.

تعرفه های ترخیص قطعات مورد نیاز ماشین آلات خط تولید در بخش صنعت، کشاورزی و صنعتی

برای هر کالایی کد تعرفه گمرکی جهت واردات و ترخیص کالا مورد نیاز است که نشان دهنده قانونی بودن روند تجارت است. بنابراین هر وارد کننده باید طبق مقررات وضع شده توسط سازمان ها و ارگان های دولتی مربوطه اقدام کند تا بتواند کالای مورد نظر خود را وارد کشور کند.

یکی از این مقررات گمرکی داشتن کد تعرفه برای کالای مورد نظر می باشد که هدف جلوگیری از واردات کالای قاچاق و پیشگیری از خسارت های احتمالی برای هر کالاست. بدون داشتن کد تعرفه گمرکی هیچ کالایی حق ترخیص از گمرک را نخواهد داشت.

بنابراین برای قطعات مورد نیاز ماشین آلات خط تولید در بخش های تولیدی، صنعتی و کشاورزی همانند سایر کالاها باید کد تعرفه را برای این قبیل کالاها در نظر داشت. سازمان های دولتی و ارگان مربوطه در زمینه واردات این قبیل کالاها برای هر کدام از دستگاه ها و قطعات و تجهیزات مورد نیاز ماشین آلات در بخش تولید، صنعت، کشاورزی کد تعرفه ای را در نظر گرفته اند که برای ترخیص مورد نیاز می باشد. به طوری که وارد کنندگان می توانند کد تعرفه مربوطه را متناسب با دستگاه خریداری شده پیدا کرده و معاملات تجاری خود را به صورت کاملا دقیق و اصولی پیش ببرند.

در این زمینه شرکت ایمن تجارت کارآمد می تواند با استفاده از کازشناسان به شما کمک کند تا کد تعرفه کالای مورد نظر خود را با دقت جستجو نموده و در تمامی مراحل ترخیص کالا همراه شما خواهند بود.

کدهایی تعرفه برای ترخیص قطعات و ماشین آلات صنعتی در ردیف از ۸۴۰۱ تا ۸۴۸۷ قرار می گیرد. همچنین کد تعرفه برای برخی قطعات و تجهیزات کشاورزی از جمله تیلر برای آماده سازی زمین به طور دائم حدود ۸ درصد حقوق ورودی، برای کمباین ۴ الی ۸ درصد حقوق ورودی و برای نشانگر برنج ۸ درصد ورودی می باشد.

نکات مهم برای واردات و ترخیص قطعات مورد نیاز ماشین آلات خط تولید، بخش های تولید، صنایع و کشاورزی

هر یک از قطعات مورد نیاز ماشین لات در بخش های مختلف تولیدی و کشاورزی و صنعتی جهت ورود و ترخیص باید از کیفیت و قیمت مناسبی برخوردار باشند تا به لحاظ فنی و کیفی بتوان آنها را در بخش های مختلف مورد استفاده قرار داد.

بنابراین انتخاب تولید کننده و تامین کننده مناسب یکی از موارد مهمی است که وارد کنندگان باید به آن توجه کنند تا ضمانتی برای کارآیی و عملکرد ماشین آلات در بخش های صنعتی و کشاورزی و غیره باشد. به طوری که قطعه مورد نظر قابلیت های لازم را برای ارائه کالای مورد نظر داشته و بتواند نیازهای تولید کنندگان داخلی را تامین کند.

مذاکره به صورت مستقیم یکی دیگر از مواردی است که وارد کنندگان باید برای خرید کالاهای ناب و با کیفیت آن در نظر داشته باشند. برای این کار شخص وارد کننده و فرد تاجر باید آشنایی کامل با شرکای تجاری ایران داشته و آنها را شناسایی نماید.

در زمینه قطعات مورد نیاز ماشین آلات خط تولید در بخش های صنعتی و کشاورزی غیره بهترین شرکای ایران برخی کشورهای اروپایی از جمله آلمان و فرانسه و برخی کشورهای آسیایی مانند چین هستند که می توان از این کشورها با روش های مختلف کالاهای مورد نیاز را  وارد کشور نمود.

همچنین دریافت مجوزهای لازم و مربوطه و نیز رعایت مقررات و موازینی که اصول و قوانین واردات و ترخیص این قبیل کالاها را در بخشنامه های صادره از سازمان ها و ارگان های دولتی و گمرکی ارائه داده است، فرد وارد کننده را در انجام روند سریع تر این پروسه یاری خواهد کرد.

شرکت ایمن تجارت کارآمد با توجه به اهمیت واردات و ترخیص قطعات مورد نیاز ماشین آلات با ارائه خدمات گسترده و مشاوره های تخصصی در هر یک از مراحل واردات همراه شما خواهند بود و می توانند با دانش فنی و ترخیص کاران حرفه ای هزینه های شما را در این پروسه کاهش داده و در وقت و زمان شما صرفه جویی نمایند.

شما می توانید جهت استفاده از  خدمات تخصصی و مشاوره در هر یک از مراحل واردات و ترخیص قطعات مورد نیاز ماشین آلات تولیدی، صنعتی و کشاورزی با تیم بازرگانی ایمن تجارت کارآمد در ارتباط باشید و ضمن آشنایی با فعالیت های این تیم و کسب آگاهی بیشتر درخواست ها و سوالات خود را نیز با ما در میان بگذارید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *