جهت یکسان سازی ارزش کالای وارداتی و رعایت عدالت مالیاتی در دریافت حقوق ورودی  است. در این سامانه رکورد ارزش گمرکی جهت 70 هزار کالا ثبت شده . که این سامانه tsc بر مبنای مشخصات تعرفه ای کالا و با توجه به خصوصیات فیزیکی، شیمیایی، مدل و سایر مشخصات فنی که به آن کالا اختصاص دارد ،یک کد چهار رقمی در انتهای هر ردیف تعرفه کالا پیش‌بینی شده است که جهت تعیین ارزش برای هر کالا طراحی شده و شناسه ارزش کالا نامیده می شود .

با مراجعه به آدرس اینترنتی http://epl.irica.ir/TscViewPage?0 و قرار دادن نشانگر روی جست و جوی عبارت مشابه و سپس وارد کردن بخشی از کلمه ی کالا می توانید سوابق ارزش گمرکی را ملاحظه نمایید .

چنانچه بخواهید از جست و جوی ترکیبی استفاده نمایید : شما می توانید در فیلدهای مختلف با نشانگر های مختلف جست و جو را انجام دهید . شما بال نشانگرهایی اعم از && و یا || و یا ()   مواجه خواهید شد .

ترفندهای جست و جو در سامانه ارزش گمرکی

داخل هر باکس اگر از چند کلمه استفاده می نمایید بین آنها یک خط تیره یا فاصله باشد

اگر دنبال یک عبارت خاص هستید آن را داخل ” ”  قرار بدهید .

برای استفاده از اپراتور های && و ||  و()  به این شکل عمل کنید : مثال : { دستگاه &&  (نخ||پنبه) &&  !چین}  برای جست و جوی کلمات مشابه از ~ استفاده نمایید برای مثال ~case علاوه بر case کلماتی  مثلcare ، cane و cache رو به عنوان خروجی بر می گرداند

برای لوازم خانگی ، آرایشی و بهداشتی و خودرو از این پس به جای ارزش hs code کالا ارزش tsc کالا را درج می نماییم که با مراجعه به لینک https://goo.gl/OXNpFB ارزش گمرکی تعرفه های اعلام شده را بیابید . و سپس برای دور اظهاری واردات با کد تعرفه درست اقدام نمایید.

شما از طریق لینک خود گمرک هم می توانید به ارزش گمرکی کالاهای tsc دسترسی یابید . https://goo.gl/51hXg7

یا می توانید درخواست تی اس سی را با مراجعه حضوری به دفتر ارزش با توجه به شماره کوتاژ پیگیری کرد

جهت دسترسی  به شماره تعرفه کالا hs code به سامانه https://www.hscode.co/ مراجعه نمایید

امیدواریم که این مقاله از گروه بازرگانی ایمن تجارت کارآمد برای شما مفید بوده باشد.