مراحل صلح قبض انبار

قبض انبار

رسید تحویل کالا به انبار را قبض انبار میگویند. پس ازصدور قبض انبار ، آن را یا به گیرنده یا به شرکت حمل و نقل تحویل می دهند. هنگامی که کالا وارد انبار می شود با اسناد حمل و نقل آن را تطبیق می دهند و برگه بارشماری را صادر می کنند.از آنجا که خدمات گمرکی مربوط به بنادر و دریانوردی در دست شرکتهای خصوصی مختلف است بنابراین قبض انبار از لحاظ ظاهری فرم استاندارد و یکنواختی ندارد . موارد مشترک بین تمامی قبض انبار ها عبارت است از: شماره ردیف دفترانبار، شماره بارنامه، مرز ورودی ، شماره قبض انبار، شماره انبار، شرکت حمل کننده ، نام صاحب کالا، علامت کالا، نوع کالا، نوع بسته، تعداد، وزن کالا باظرف، تاریخ تحویل کالا

نحوه ی صدور قبض انبار الکترونیک در پنجره واحد تجارت فرامرزی

پس از اینکه وارد حساب ماربری خود شدید ، دکمه ی پرینت قبض انبار الکترونیک رابزنید، سپس شمارهبارنامه، شمارهمانیفست ، شناسه ملی شرکت حمل، گمرک مورد نظر را انتخاب کردهودکمه ی جست و جو  را فشاردهید.

خطاهایی که ممکن است هنگام صدور قبض انبار الکترونیکی با آن رو به رو شوید

خطا: عدم دسترسی به پرینت قبض انبار:

پاسخ :باید شخصی که وارد سیستم برای قصد دریافت پرینت قبض انبار الکترونیک شده از صاحب ترخیصیه وکالت الکترونیکی را بگیرد. ازطریق پنل بررسی وضعیت ثبت ترخیصیه   برای اینکه بدانید صاحب ترخیصیه کیست استفاده نمایید.

خطا: هنگام پرینت قبض انبار ممکن است این خطا را بدهدکه بارنامه معادل در سیستم بارگذاری نشده است.

پاسخ :به این معنی است که شماره بارنامه(به بزرگ وکوچک بودنحروف توجه کنید) یا کد شرکت حمل (آن شرکتی که ترخیصیه را صادر کرده )اشتباه است.

خطای  : در دریافت دریافت اطلاعات قبض انبار الکترونیک از انبار

این خطا هنگامی اتفاق می افتد که در هنگام ثبت کوتاژ سامانه گمرک نمی تواند اطلاعات قبض انبار الکترونیک را تایید کند.

راه حل :

برای این منظور به صفحه تایپ اظهارنامه بروید و در کادر ” شماره قبض انبار الکترونیک ” شماره وارد شده قبلی را پاک و دوباره شماره قبض الکترونیک خود را وارد کنید. تا دوباره اطلاعات قبض انبار شما در سیستم فراخوانده و در اظهارنامه شما قید شود.

اگر اظهارنامه شما چند قلمی است در تمام اقلام اظهارنامه اقدام به ثبت دوباره شماره قبض الکترونیک خود نمایید.

بخشی از خدمات شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد در زمینه صلح قبض انبار

  • استعلام هزینه ترخیص مرسوله قبض انبار شده
  • صلح قبض انبار به نام کارت بازرگانی معرفی شده
  • ترخیص مرسولات قبض انبار شده ARAMEX و DHL و TNT

جهت کسب اطلاعات بیشتر و هرگونه خدمات مربوط به ترخیص کاری با ما مشاوره نمایید.

Rate this post