خدمات کارت بازرگانی با شرایط خوش حسابی

آیا می دانید در رویه واردات قطعی 4% مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی مندرج در اظهارنامه های گمرکی را باید بابت مالیات علی الحساب پرداخت نمایید. حال آنکه خوش حساب‌ها میتوانند از معافیت 4 درصدی  مالیات علی الحساب استفاده نمایند.

 از کجا بفهمیم خوش حسابی داریم؟

از طریق سامانه‌ی رسام و از طریق لینک«مشاهده‌ی وضعیت مالیات» استعلام خوش‌حسابی امکان‌پذیر بوده که  تشخیص آن توسط سرویس خوش‌ حسابی سازمان امور مالیاتی کشور است.

کسانی که فقط یک سال است کارت بازرگانی دارند جز خوش حسابان تلقی نمیگردند.

خدمات کارت بازرگانی

کارت بازرگانی در قوانین ایران مجوزی برای واردات و صادرات کالا ومراودات تجاری بین المللی است که برای تاجران ضروری است و توسط اتاق بازرگانی وابسته به وزارت صنعت ومعدن به نام شخص حقیقی یا حقوقی ( شرکت) صادر می گردد . کارتهای بازرگانی یک ساله هستند که باارائه مدارک لازم قابل تمدید میباشند.

کارت بازرگانی اجاره ای

فرد صاحب کارت با صاحب اصلی کالا وکالت نامه ای امضا می کنند که مالیات واردات به فرد دارنده ی کارت بازرگانی منتقل میگردد وبه نوعی فرار مالیاتی برای صاحب اصلی کالا است

قبض مالیات علی الحساب تعیین شده توسط گمرک در سه نسخه صادر می گردد یکیبرای خود شخص دارنده کارت بازرگانی ، مور مالیاتی،بانک

 چطور دارندگان کارت بازرگانی خوش حسابی مالیات نمی دهند؟

دارندگان کارت بازرگانی با شرایط خوش حسابی یکفقره گواهی با اعتبار شش ماهه خواهند گرفت که این گواهی به زودی بین گمرک و مالیات سیستمی می شود تا خوش حسابها راحت تر گواهی را ارائه دهند

مراحل کار:

ابتدا در سازمان امورمالیاتی کشورثبت نام مینماییم

سپس صورت سود و زیان سال مال قبل را ارئه می دهیم

بدهی های مالیاتی راپرداخت می نماییم

اعتبار گواهی خوش حساابی 6 ماهه می باشد

چه کسانی از پردخت مالیات علی الحساب معاف هستند:

الف: واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری برای واردات  ماشین‌آلات خطوط تولیدی و مواد اولیه از پرداخت علی‌الحساب مستثنی هستند تا مشکل نقدینگی نداشته باشند.
ب: کارت‌های بازرگانی دارای رتبه طلایی (رتبه الف) پس از تأیید از سوی اتاق صنایع و معادن
ج: واردکنندگان خوش‌حسابی سازمان امور مالیاتی کشور آنها را معرفی کرده با ارائه گواهی مفاصاحساب مالیاتی.
د: وزارتخانه‌ها مؤسسات و سازمان‌های دولتی شهرداری و کلیه دستگاه‌های اجرایی دارای ردیف بودجه عمومی کشور در صورتی که برای رفع نیازهای خود و نه برای فعالیت اقتصادی واردات داشته باشند، مشمول مالیات علی‌الحساب نمی شوند.
ه: کالاهای وارده از طریق پست و کالاهای همراه مسافر که جنبه تجاری نداشته باشد.
و: کلیه کالاهای موضوع ماده 119 قانون امور گمرکی مصوب سال

ی: دارندگان کارت بازرگانی با شرایط خوش حسابی نیز می توانند بدون پرداخت علی الحساب کالای خود را ترخیص نمایند.

ط: اگر فردی بابت واردات زیان کرد با ارائه اظهارنامه مالیاتی، مالیات علی الحساب پرداختی به آنها مسترد می‌شود

واردکنندگانی که با شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد همکاری کنند نیازی به پرداخت چهار درصد مالیات علی الحساب ندارند برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)