ترخیص کالای وارد شده به گمرک از یک فرآیند خاص و تخصصی برخوردار است که تحت عنوان تشریفات گمرکی ترخیص کالا شناخته می شود.این تشریفات با توجه به نوع رویه گمرکی و هدف از ورود و یا صدور کالا متفاوت بوده و اسناد مورد نیاز در رویه های مختلف نیز متفاوت می باشد.بنابراین شما باید به حق العملکاری وکالت بدهید که همچون شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد خبره و متخصص در امور باشد تا بتواند تشریفات گمرکی را به نحو احسنت انجام دهد.

هدف شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد به عنوان کارگزار رسمی گمرک ارائه خدمات مطلوب بازرگانی و گمرکی به وارد کنندگان و شکت های طرف قرارداد است.

نقش کارگزار رسمی گمرک

کارگزاررسمی گمرکی در تمامی کشورها در حوزه اقتصاد بین الملل جایگاه ویژه ای دارد و کاملا شغل حرفه ای و تخصصی ای است، کارگزاران گمرکی مسلط به امور گمرکی و قوانین و مقررات صادرات و واردات هستند،  و کارگزاران گمرکی از گمرک ، پروانه کارگزاری گمرکی دریافت می کنند. در واقع کارگزاران گمرکی استرس مشتریان خود را کاهش می دهند.

شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد دارای پروانه رسمی کارگزاری از گمرک ایران است، که جز اولین کارگزاران  گمرکی دارنده گواهینامه ISO 9001-2008  است.

کارگزار گمرک چیست

حق العمل کار گمرک  یا کارگزار گمرکی به کسی اطلاق می شود که با در دست داشتن وکالتنامه از جانب شخص دیگر عمل خرید یا ترخیص کالای وارداتی و تشریفات گمرکی  را انجام می دهد.

شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد ازکارمندان بازنشسته گمرک استفاده می کند که این امور گمرکی را برای شما ساده تر می کند، نقش کارگزاران گمرکی را در میزان نفوذ آن ها برای انجام تشریفات گمرکی دست کم نگیرید.

وظیفه کارگزار گمرک

هماهنگ سازی حمل و نقل و تعیین انبار محموله وارداتی ،  تسهیل امر واردات و صادرات کالا، تنظیم اظهارنامه، ثبت سفارش، هماهنگی تشریفات گمرکی با مامورین گمرکی

شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد به عنوان کارگزار رسمی گمرک وجه تضمینی را به گمرک سپرده است ، و تا زمانی که حق العمل کار به کار خود ادامه می دهد این وجوه به صورت سپرده در بانک خواهد ماند.

کارگزار گمرک – حق العمل کار گمرکی

حق العملکار گمرکی شخصی است که به امور گمرکی و اظهار کالا به گمرک اشتغال دارد و به طور مستقیم امور گمرکی را از طرف شخص دیگری انجام می دهد.تا پروانه از گمرک نگیرید به عنوان حق العمل کار گمرکی شناخته نخواهید شد. وقتی کارگزار گمرکی دارای پروانه حق العمل کاری در گمرک باشد یعنی دارای کارت بازرگانی نیز هست.

شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن است و در جایگاه کارگزار گمرکی به کلیه قوانین و بخشنامه های روز گمرکی اشراف دارد، برای اطلاع از سوابق حق العمل کاری گمرکی با ما  تماس بگیرید.

پروفایل کارگزار رسمی گمرک ( شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد)

  • کارگزار رسمی گمرک، عضو اتحادیه کارگزاران گمرک ایران، عضو اتحادیه کارگزاران گمرک بندر عباس
  • اخذ معافیت های گمرکی
  • قبول سفارش خرید از کلیه کشورها
  • مشاوره جهت تعیین تعرفه توسط کارشناسان مجرب گمرکی
  • برآورد هزینه های گمرکی کالا در مقصد و عوارض ورودی کالا
  • تعیین ارزش کالا
  • ثبت سفارش کالا
  • اخذ کلیه مجوز ها (مجوز استاندارد، مجوز بهداشت، مجوز جهاد کشاورزی)
  • مشاوره امور گمرکی( مقررات گمرکی، اختلافات گمرکی، جرائم گمرکی، ترانزیت داخلی، تخلفات گمرکی،)
  • ترخیص کالا از تمامی گمرکات، بنادر و بازارچه های مرزی با تمام رویه های گمرکی

در نهایت پیشنهاد شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد به شما این است که اولا ترخیص خود را به کارگزاران رسمی گمرک واگذار کنید  و ثانیا پروانه کارگزاری گمرکی آنها را روئیت کنید و یا از اتحادیه کارگزاران گمرکی استعلام نمایید. پروانه کارگزاری گمرکی مجوز فعالیت کارگزاران گمرکی است که پس از آزمون موفق به دریافت آن شده اند.

نحوه اخذ پروانه گمرکی برای کارگزاران گمرکی

ثبت نام آزمون پروانه گمرکی در سایت سازمان سنجش هر ساله انجام می شود و ظرفیت پذیرش در گمرکات متفاوت است و هزینه ثبت نام در آزمون کارگزاران امور گمرکی 50 هزار تومان است.صدور و تمدید پروانه گمرکی منوط به شرکت در دوره های آموزشی است. کارگزار گمرکی اطلاعات اظهارنامه و پروانه های گمرکی را در یک دفتر مخصوص ثبت می کند ، این دفتر به هنگام اعطای پروانه کارگزار گمرکی توسط گمرک ایران شماره‌گذاری و پلمب می‌شود.

شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد گزارش وضعیت محموله در حین تولید و خرید تا مرحله ای که در تشریفات گمرکی قرار دارد را روزانه به تجار می دهد. همواره منافع تجار را در نظر می گیرد.