واردات و ترخیص ماشین آلات بازیافت از گمرک

واردات و ترخیص ماشین آلات بازیافت

واردات و ترخیص ماشین آلات بازیافت از اهمیت زیادی برخوردار است.  به طوری که امروزه با گسترش تکنولوژی و پیشرفت دستگاه ها و ماشین آلات امکان بازیافت مواد نیز بیشتر شده و از این رو تجار و فعالان اقتصادی هر روز به واردات این دستگاه ها ترغیب می شوند. در ادامه این مطلب از شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد به نحوه واردات و ترخیص انواع دستگاه های بازیافت می پردازیم. لطفا با ما همراه باشید.

دستگاه بازیافت مواد و زباله

این دستگاه ها دارای انواع مختلفی هستند که زباله،  مواد پلاستیکی،  ناخالصی ها و مواد غذایی و غیره را با بازیافت می کنند.  مهم ترین مواد جهت باز یافت پلاستیک ها هستند که نیاز به جدا سازی و بازیافت دارند.

از آنجایی که در ایران تکنولوژی ساخت دستگاه های جدید و پیچیده بازیافت وجود ندارد.  همچنین به لحاظ اقتصادی نیز تولید دستگاه های بازیافت مقرون به صرفه نیست.  بنابراین ضرورت واردات دستگاه های بازیافت و ترخیص آنها از اهمیت زیادی برخوردار است.

از جمله دستگاه های بازیافت که در ایران بسیار پر کاربرد می باشد،  دستگاه بازیافت پلاستیک و نایلون بوده که از جمله اصلی ترین آنها دستگاه آسیاب سبد است.  زیرا که در ایران به دلیل آنکه پلاستیک ها به صورت در هم جمع می شوند، نیاز به جداسازی آنها می باشد.

مزایای کاربرد دستگاه بازیافت

دستگاه بازیافت باعث شده که ضایعات به مقدار کمتر سوزانده و یا دفن گردند.  همچنین انرژی کمتری صرف تولید مواد ضایعاتی نسبت به مواد نو می شود.  دستگاه های بازیافت امکان استفاده مجدد مواد ضایعاتی بازیافت شده را می دهند و این گونه از ایجاد آلودگی هوا و آسیب رسیدن به محیط زیست جلوگیری می گردد.

ترخیص ماشین آلات بازیافت

همانطور که گفته شد در ایران  تولید ماشین آلات بازیافت با توجه به تکنولوژی پیشرفته ای که در طراحی این ماشین آلات وجود دارد،  امکان پذیر نیست.  از این رو بسیاری از فعالان اقتصادی با استفاده از روش های اصولی و طبق قوانین گمرکی اقدام به واردات و ترخیص این کالا نموده اند.

البته ماشین آلات و دستگاه های بازیافت نیز همانند سایر کالاها نیازمند دریافت مجوزهایی می باشد که از طرف سازمان های مربوطه به وارد کنندگان این کالاها ارائه می شود.

از طرفی بهره گیری از مشاورین و متخصصین با تجربه در زمینه تجارت بین المللی می تواند به تجار و بازرگانان در حوزه واردات و ترخیص دستگاه های بازیافت کمک کند تا بدون هیچ مشکلی و در کوتاه ترین زمان و با حداقل هزینه و طبق اصول و موازین بین المللی اقدام به واردات این کالا نمایند.

انواع ماشین آلات و دستگاه های بازیافت که توسط شرکت های بازرگانی وارد کشور و ترخیص می شوند شامل موارد زیر هستند:

انواع ماشین آلات بازیافت زباله

  • دستگاه و ماشین آلات بازیافت زباله های پلاستیکی
  • دستگاه و ماشین بازیافت زباله های تر
  • دستگاه و ماشین بازیافت زباله های خشک
  • دستگاه و ماشین آلات بازیافت زباله های شیشه ای
  • دستگاه و ماشین آلات بازیافت زباله پرسی
  • دستگاه و ماشین آلات بازیافت زباله پودر کننده
  • دستگاه و ماشین آلات زباله سوز
  • دستگاه بازیافت زباله های صنعتی و شیمیایی
  • دستگاه بازیافت زباله های بیمارستانی

کد تعرفه ماشین آلات بازیافت از نوع تنورهای سوزانده زباله در ردیف ۸۴۱۷ قرار می گیرد.

واردات ماشین آلات بازیافت

بیشتر واردات دستگاه های بازیافت از کشورهای اروپایی،  فرانسه،  آلمان،  آمریکا و کره و چین و غیره می باشد.  برای واردات دستگاه بازیافت باید طبق قوانین و موازین گمرکی و اصول بین المللی اقدام نموده تا کالای مورد نظر بدون هیچ مشکلی وارد کشور و ترخیص شود.

همچنین دانش کافی و اطلاعات تخصصی در این زمینه به دلیل تغییر بخشنامه ها به فرد وارد کننده کمک می کند تا مسیر تجارت و واردات این کالا را آسان تر و سریع تر طی کند.  البته تخصص و دانش فنی در این زمینه متخصصین و کارشناسان حرفه ای را می طلبد،  که تجار می توانند برای تجارت و ترخیص و واردات کالای خود به شرکت های بازرگانی معتبر جهت واردات انواع دستگاه بازیافت مراجعه نموده و از تخصص و دانش فنی آنها بهره ببرند.

Rate this post