واردات و ترخیص دینام چرخ صنعتی از گمرک

واردات و ترخیص دینام چرخ خیاطی صنعتی از گمرک

بیشترین حجم واردات چرخ صنعتی و اقلام همراه آن از کشورهایی نظیر چین و ژاپن است که برای ترخیص و واردات دینام چرخ صنعتی نیز مطابق آنچه در قوانین و مقررات گمرکات برای هر کالایی مقرر شده عمل نمود.

ما در این مقاله از شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد قصد داریم تا به بررسی و توضیحاتی درباره واردات و ترخیص دینام چرخ صنعتی پرداخته و این محصول را هر چه بیشتر معرفی کنیم.  لطفا با ما همراه باشید.

انواع چرخ خیاطی

قبل از آنکه به معرفی و توضیحاتی در مورد دینام چرخ صنعتی بپردازیم،  بهتر است ابتدا نکاتی را در مورد چرخ صنعتی توضیح دهیم.

طراحی لباس و دوخت یکی از صنایع پر رونق و پر طرفدار است که کمبود امکانات و ناکافی بودن چرخ خیاطی می تواند باعث رکورد اقتصادی و ضرر و زیان در این صنعت شده و مشکلاتی را برای تولید کنندگان پوشاک فراهم آورد.

بنابراین استفاده از چرخ های صنعتی که مطابق با تکنولوژی روز و دارای امکانات دوخت باشد،  یکی از موارد ضروری در این صنعت بوده و صنعتگران و تولید کنندگان پوشاک و دوخت را نسبت به استفاده از امکانات به روز و پیشرفته در این زمینه ترغیب می کند.

انواع چرخ خیاطی شامل موارد زیر هستند:

چرخ های خیاطی ساده و خانگی : این چرخ های برای کارهای ساده دوخت طراحی شده اند،  و به سرعت موتورهای آنها داغ می شود.

چرخ خیاطی برقی یا الکترونیکی: این چرخ ها امکان انتخاب طول و نوع کوک ها را بر اساس شماره گیری های مشخص شده می دهند.  نیروی این چرخ ها از طریق فشار روی پدال پا در این دستگاه ها تامین می گردد.  این چرخ خیاطی ها دارای یک موتور واحد بوده که با برق کار می کنند.

چرخ خیاطی اتوماتیک یا خودکار: این دستگاه مجهز به صفحه نمایش لمسی بوده و بر اساس نیاز فرد کاربردهای زیادی دارند. این دستگاه ها همچنین دارای وای فای و درگاه یو اس بی هستند،  تا بر حسب نیاز ویژگی های مورد نظر به صورت آنلاین از طریق بارگیری و دانلود به آن اضافه گردد.

چرخ خیاطی صنعتی: با استفاده از این چرخ ها می توان سخت ترین نوع پارچه ها را دوخت.  این چرخ ها مناسب کارگاه های تولیدی بزرگ و کوچک است و از مقاومت و قدرت بالایی برخوردار می باشد.  اجرای اصلی این چرخ خیاطی شامل میله های اتصال،  چرخ دنده ها، محفظه و بدنه آن هستند که ساخته شده از مواد سختی نظیر آهن و آلومینیوم می باشند. این چرخ های بسیار بزرگ بوده و ساییده نمی شوند.

دینام چیست؟

یکی از اجزای مهم چرخ خیاطی وسیله آهنی به نام دینام می باشد،  که باعث حرکت موتور چرخ خیاطی می شود.

قدرت دینام و سرعت موتور بستگی به خروجی دینام دارد.  به این معنی که هر چه خروجی دینام بیشتر باشد،  دینام و موتور چرخ خیاطی با قدرت بیشتری کار می کند.  دینام ها به دو نوع دینام بزرگ و دینام سر خود می باشند.

دینام بزرگ

به دینام بزرگ،  دینام کلاج دار نیز گفته می شود. این دینام از طریق یک دیسک و صفحه،  حرکت موتور را به تسمه های آن منتقل می کند.  به این صورت گردش ایجاد شده و چرخ خیاطی به حرکت در می آید.

دینام سر خود

دینام های نوع دوم به دینام سرخود معروف هستند که نسبت به دینام های بزرگ کوچک ترند.  این دینام هیچ کلاجی نداشته و یک سره حرکت می کند. دقت این نوع دینام ها بالا بوده و سرعت و زمان را در حالت های مختلف به خوبی تنظیم می کنند.

برند های تولید کننده دینام و چرخ خیاطی

در حال حاضر شرکت های چینی بیشترین چرخ های خیاطی با دینام سر خود را تولید نموده که نمونه هایی از آنها جک،  زوجی،  ژولی و غیره می باشد. از جمله چرخ های خیاطی صنعتی و از نوع راسته دوز که دینام سر خود دارند،  نیز می توان به چرخ های سه سوزنه و دکمه دوز اشاره کرد.

بهترین برندهای چرخ خیاطی صنعتی نیز JUKI. ژاپن،  سینجر ساخت آمریکا و BROTHER آمریکایی هستند.

واردات و ترخیص دینام چرخ خیاطی صنعتی

واردات و ترخیص دینام چرخ خیاطی صنعتی

برای ترخیص دینام چرخ صنعتی نیاز به اخذ شناسه می باشد،  که در آن با توجه به انواع مدل چرخ خیاطی باید اطلاعات مندرج برای دینام چرخ صنعتی را در سامانه ثبتارش ثبت نمایید.  همچنین با توجه به نوع دینام صفر تا صد ثبت سفارش توسط شرکت های بازرگانی مانند ایمن تجارت کارآمد انجام می گیرد.

از جمله مهم ترین امور تشریفات گمرکی برای دینام چرخ صنعتی حواله نیمایی،،  ترخیص از گمرک،  برآورد هزینه ها،  عوارض ورودی کالا،  محاسبه قیمت تمام شده و سایر امور مربوط به ترخیص همانند سایر کالاها می باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص قطعات چرخ خیاطی صنعتی از جمله دینام در طبقه شماره ۸۵۰۱۲۰۰۰ قرار می گیرد.

همچنین در خصوص ترخیص و واردات اقلامی چون دینام همانند چرخ صنعتی لازم است تا کتاب قوانین و مقررات صادرات و واردات کشور را مطالعه نموده و طبق قوانین تعریف شده نسبت به ترخیص این نوع کالاها اقدام نمایید.

Rate this post