واردات و ترخيص کمباین برداشت پنبه از گمرک

واردات و ترخیص کمباین برداشت پنبه از گمرک

یکی از محصولات کشاورزی در ایران پنبه می باشد که بخشی از کالاهای صادراتی را نیز شامل می شود. از آنجایی که تولید و ساخت ماشین آلات کشاورزی با کمبود مواد اولیه در ایران مواجه است.  از این رو نیاز به واردات دستگاه کمباین پنبه احساس می شود.

از این طریق نیز واردکنندگان زیادی جهت تامین بخشی از نیازهای کشور در بخش صنعت کشاورزی و سودآوری اقتصادی اقدام به واردات این دستگاه نموده اند. از طرفی شرکت های بازرگانی هستند که می توانند تجار و صاحبان سرمایه را جهت سودآوری بیشتر از واردات این کالا یاری نمایند.

در این راستا شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد یکی از فعالان اقتصادی در زمینه تجارت بین المللی و با چندین سال سابقه درخشان و دارا بودن گواهینامه معتبر با ارائه بهترین خدمات شما را در پروسه ترخیص کالا و واردات کالا یاری خواهد کرد.

نکاتی در مورد واردات و ترخیص کمباین برداشت پنبه

پنبه به دلیل داشتن پتانسیل بالا یکی از مهم ترین محصولات کشاورزی است که در صنعت نساجی،  خوراکی و صنایع دیگر کاربردهای زیادی دارد. این گیاه به طلای سفید معروف است.  زیرا که ارزش اقتصادی و تجاری بسیار بالایی دارد.

معمولا پنبه در نواحی گرم و خشک و نیمه خشک کشت می شود و خاک های شنی،  رسی،  رسی شنی و هوموسی برای کشت این گیاه مناسب می باشد.

از آنجایی که عملیات برداشت پنبه بسیار زمان بر بوده و از طرفی ممکن است هنگام برداشت محصول پنبه کارگر محلی و فصلی به تعداد کافی وجود نداشته باشد.  همچنین کمبود نیروی کارگری افزایش هزینه را متحمل فرد کشاورز می کند.  بنابراین در این موارد که به همراه شرایط اقلیمی  نیاز به انجام به موقع عملیات زراعی احساس می شود،  کشاورزان را ترغیب به برداشت ماشینی پنبه با استفاده از کمباین می نماید.

استفاده از کمباین برداشت پنبه کارآیی عملیات کار را بالا برده و باعث کاهش تلفات محصول می شود. این موضوع در پذیرش و توسعه برداشت ماشینی موثر بوده و موجب شده است تا روز به روز استفاده از این ماشین در صنعت کشاورزی یکی از دستگاه های ضروری در برداشت پنبه به شمار آید. همچنین از آنجایی که به دلیل تحریم و کمبود امکانات برای تولید این دستگاه  واردات کمباین پنبه از ضروری ترین موارد جهت تامین نیاز  بخش کشاورزی می باشد،  واردکنندگان را ترغیب به فعالیت در این حوزه و واردات این دستگاه می نماید.

انواع ماشین های برداشت پنبه

در عملیات برداشت پنبه دو نوع مهم از اصلی ترین ماشین های کمباین کاربرد دارد.  که در زیر به هر کدام از آنها به طور خلاصه اشاره می کنیم.

وش چین ها

این دستگاه قوزه باز شده را از بوته پنبه جدا می کند،  و قوزه هلی سبز و باز نشده روی ساقه باقی می ماند.  با توجه به پیشرفت تکنولوژی،  ساختمان و قطعات این دستگاه ها از ساختار یک دندانه و دوک هایی با قطر کم به طرح های پیچیده تر مبدل شده است.

به طور کلی ساختمان وش چین ها از چند سیستم تغذیه ( صفحه های هدایت بوته و فشار دهنده قابل تنظین به قسمت پنبه چین )،  سیستم پنبه چین ( استوانه های عمودی حامل سوزن مخروطی و صفحه های پنبه گیر )،  واحد انتقال وش به مخزن و واحد انبار می باشد. دستگاه های وش چین امروزی پیچیدگی خاص و قیمت بالایی دارند.  همچنین عدم تناسب این دستگاه ها با نحوه کاشت و ساختار مزارع در حال توسعه باعث شده تا از سوی کشاورزان با استقبال روبه رو شود.  به همین دلیل واردات در این حوزه در صورت نیاز و در شرایط خاص صورت می گیرد.

قوزه چین ها

از جایگزین های مناسب برای وش چین ها،  این دستگاه ها هستند.  زیرا که استفاده از ماشین های وش چین به دلیل مشکلات گفته شده هزینه بر بوده و به دلیل آنکه کمباین های قوزه چین ساختمان ساده تری دارند و تعمیر و نگهداری آنها نیز ارزان تر می باشد،  کشاورزان اغلب متمایل هستند تا از این دستگاه  استفاده نمایند.  بنابراین واردات این دستگاه نیز به صرفه تر بوده و سود زیادی را در حوزه کشاورزی و اقتصادی نیز به همراه دارد.

به طوری که قوزه چین ها با یک بار عبور قوزه های باز شده و غیر باز شده را از بوته جدا نموده و کارآیی بیشتری دارند.

قوزه چین ها شامل قطعاتی همچون سکو یا هد برداشت ( انگشتی ها یا شانه،  چرخ فلک،  مارپیچ جمع کننده )،  واحد انتقال قوزه ها از سیستم تغذیه،  واحد ممیزی و تمیز کننده ( استوانه توزیع،  استوانه دندانه دار بالا و پایین و استوانه پنبه گی )،  سیستم انتقال وش به صورت دمنده و کانال تخلیه و واحد جمع آوری وش ( مخزن دستگاه ) می شوند. اصلی ترین قوزه چین ها در دو نوع برسی و انگشتی دار می باشند.

واردات و ترخیص اتواع دستگاه کمباین پنبه

از آنجایی که توسعه و رونق در حوزه کشاورزی مستلزم دستگاه های پیشرفته و ابزارهای جدید است.  همچنین به دلیل عدم امکانات تولیدی در ساخت ماشین آلات کشاورزی ،  بنابراین نیاز به واردات دستگاه های به روز و پیشرفته کشاورزی یکی از ضروری ترین موضوعات در زمینه تجارت بین المللی می باشد.

یکی از مواردی که باید در مرحله واردات کالا آن را مد نظر قرار داد،  کارآیی و کیفیت بالای دستگاه ها می باشد. معمولا برندهای به نام و معتبر در این زمینه هستند که جهت واردات کمباین می توان به آنها اشاره نمود.

از جمله برندهای معروف تولید کننده کمباین پنبه می توان به برند AXION و یا کلاس آلمان،  کابوتا در ژاپن،  کترپیلار آمریکا و فنت آلمان و چند برند چینی اشاره کرد.  بیشترین واردات دستگاه کمباین نیز از کشورهای آلمان،  ژاپن،  چین و کشورهای اروپایی صورت می گیرد.

واردات کمباین پنبه باید با بهترین کیفیت و قیمت انجام بگیرد،  زیرا که در غیر این صورت در حوزه کشاورزی صدمات زیادی به کشاورزان وارد می شود.  همچنین اینگونه می توان از نگرانی های مربوط به واردات جلوگیری نمود.

همانند بقیه کالاهای وارداتی ترخیص کمباین پنبه از گمرک نیز دارای روندهای اداری و تشریفات گمرکی خاص خود است.  برای واردات و ترخیص کمباین برداشت پنبه از گمرک توجه به قوانین و آیین نامه و طبق روال اصولی و درست عمل کردن از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

کد تعرفه کمباین برداشته پنبه ( آمریکایی ) در ردیف ۸۴۳۳۵۱۳۰ قرار می گیرد.

شما می توانید با بهره گیری از تیم کارآمد و حرفه ای روند طولانی و پیچیده واردات و ترخیص را در کوتاه ترین زمان طی نمایید.

در این زمینه شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد با دارا بودن گواهینامه های معتبر بین المللی و چندین سال سابقه در زمینه ترخیص و واردات کالا می تواند مجوزهای لازمه را جهت واردات و ترخیص دستگاه کمباین پنبه را برای شما اخذ و ارائه داده و با استفاده از ترخیص کار حرفه ای مسیر طولانی و پر پیچ و خم واردات و ترخیص این کالا را برای شما هموار نماید. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در این زمینه با کارشناسان ما در تیم بازرگانی ایمن تجارت کارآمد از طریق شماره تلفن های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

Rate this post