واردات و ترخیص تجهیزات نظافتی از گمرک

واردات و ترخیص تجهیزات نظافتی از گمرک

با پیشرفت تکنولوژی صنعت دستگاه های نظافتی نیز رو به رشد است،  و همه ساله بر تنوع آنها افزوده می شود.  این دستگاه ها با توجه به ماشینی شدن سبک زندگی به ابزار مهم و ضروری جهت نظافت منزل،  محل کار و مکان های عمومی در آمده اند.

ما در این مطلب قصد داریم تا شما را هر چه بیشتر با این دستگاه ها و تجهیزات آشنا کنیم و نحوه واردات و ترخیص تجهیزات نظافتی را برای شما شرح دهیم.  لطفا در این مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت واردات و ترخیص دستگاه های نظافتی

از آنجایی که اهمیت نظافت و پاکیزگی در مراکز صنعتی و تجاری از هر جهت بسیار ضروری است بنابراین می توان گفت استفاده از ماشین آلات و دستگاه های پیشرفته کمک می کند تا عملیات شست و شوی و نظافت با سرعت و دقت بیشتری انجام گیرد.

در واقع نظافت در مراکز صنعتی و تجاری و غیره باعث بهره وری بالا،  رعایت مقررات صنعت و افزایش مشتریان می گردد.  از آنجایی که تولید این دستگاه ها با تکنولوژی پیشرفته همراه است،  و به دلیل محدودیت های اقتصادی و تولید قطعات اولیه امکان ساخت این تجهیزات در کشور مقدور نمی باشد.

از این رو بسیار مهم است که به لحاظ واردات و ترخیص دستگاه های نظافتی با کیفیت و درجه مرغوبیت بالا اقداماتی صورت بگیرد.  در این راستا نیز تجار و بازرگانان در حوزه تجارت و واردات و صادرات نسبت به ورود این دستگاه ترغیب نشان داده و واردات تجهیزات نظافتی علاوه بر موثر بودن در افزایش بهره وری سود زیادی را برای تجار و وارد کنندگان به همراه دارد.

ترخیص تجهیزات نظافتی

ترخیص دستگاه های نظافتی همانند سایر کالاها نیاز به اخذ مجوز هایی از سازمان های مربوطه از جمله سازمان بهداشت و ارگان های وابسته به آن دارد.  به طور کلی شرکت های بازرگانی و افرادی که قصد دارند چنین دستگاه هایی را وارد کشور کنند، باید طبق اصول و قوانین گمرکی و واردات و صادرات اقدام نمایند تا بدون هیچ مشکلی کالای مورد نظر را ترخیص و وارد کشور کنند.

برخی از مهم ترین تجهیزات نظافتی که توسط شرکت های بازرگانی مانند ایمن تجارت کارآمد وارد کشور. و ترخیص می شود شامل موارد زیر هستند:

 • ترخیص تجهیزات نظافتی شامل انواع مکنده های آب و خاک ( جارو برقی های دو و سه موتوره )
 • ترخیص انواع کف شوی و خشک کن همزمان ( اسکرابر )
 • ترخیص انواع پولیش کف و دستگاه های کف ساب
 • ترخیص دستگاه های نظافت محوطه و جمع آوری برگ و زباله
 • ترخیص دستگاه های نظافت و جاروب
 • ترخیص بخار شوی صنعتی با قبلیت تنظیم فشار و مکش فوق العاده با دو مخزن مجازی آب و مواد شوینده جهت جرم زدایی و ضد عفونی اماکن شلوغ
 • ترخیص دستگاه نمایشگر بدون نیاز به بالابر
 • ترخیص دستگاه های شوینده پله برقی
 • ترخیص جارو برقی های سایلنت و کم صدا جهت خانه داری هتل
 • ترخیص سشوار ثابت دیواری هتلی

کد تعرفه برای برخی از تجهیزات نظافتی شامل موارد زیر می باشد:

 • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص جاروهای مکنده در  ردیف ۸۵۰۸ قرار می گیرد.
 • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص جاروبک در ردیف ۸۵۴۵۲۰۰۰
 • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص جاروب و برس های جاروب ردیف ۹۶۰۳

نحوه واردات و ترخیص تجهیزات نظافتی

واردات تجهیزات نظافتی

اغلب واردات دستگاه ها و تجهیزات نظافتی از کشورهای ترکیه،  چین،  ایتالیا،  بلژیک و سایر کشورهای اروپایی می باشد.  مراحل واردات همچون سایر کالاها بر طبق موازین بین المللی صورت می گیرد و شامل تمام قوانین گمرکی می باشد.

زمانی که ساخت کالایی در کشور فراهم نیست،  واردات می تواند تامین کننده بخشی از نیازهای کشور جهت توسعه و پیشرفت باشد.  بنابراین در صورت اخذ مجوزات لازم و رعایت قوانین در جهت واردات دستگاه های نظافتی هیچ ممنوعیتی وجود ندارد. در حوزه واردات و ترخیص دستگاه های نظافتی یاری گرفتن از شرکت های بازرگانی معتبر مانند ایمن تجارت کارآمد جهت ترخیص کالا از گمرک می تواند در  کوتاه ترین زمان و با حداقل هزینه کالای مورد نظر شما را بدون هیچ مشکلی وارد کشور نماید.

تجهیزات نظافتی و انواع آن جهت واردات و ترخیص

به هر گونه دستگاه و ماشین آلاتی گفته می شود که جهت نظافت پارک ها،  مکان های عمومی،  منازل و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه فنآوری باعث شده تا  صنعت نظافت از اولویت خاصی برخوردار باشد،  و استفاده از ربات ها و ماشین های پیشرفته نظافت جایگزین تجهیزات قدیمی شده اند.

همچنین برای تمیز کردن سریع و موثر مراکز تجاری،  خانه ها و صنایع مختلف،  تجهیزات نظافتی ویژه ای مهم و مورد نیاز می باشد. تجهیزات نظافتی بسیار گسترده و متنوع هستند و برخی از تجهیزات نظافتی بسیار پر کاربرد به شرح زیر می باشند.

واترجت ها

این دستگاه ها شوینده های بسیار قوی هستند که از فشار آب برای تمیز کردن خاک و انواع لکه ها استفاده می کنند.  کاربردهای واترجت جهت تمیز کردن مناطق بتونی مانند دیوارها،  پاسیوها و راهروها می باشند.

همچنین می توان از آنها در تمیز کردن کامیون ها،  کاروان ها و ماشین ها نیز استفاده نمود.  واترجت ها یا کارواش ها جهت چربی زدایی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.  این دستگاه ها در اندازه های مختلف و در انواع آب گرم و سرد در بازار موجود هستند.

سوییپرها

سری دیگری از دستگاه های نظافت که در انواع مختلف می باشند.  برخی از انواع سوییپرها دارای سری بزرگ چرخشی در قسمت جلوی دستگاه دارند،  و برخی دیگر سرنشین دار هستند،  و توسط اپراتور هدایت و کنترل می شوند.

این دستگاه ها برای مناطق بزرگ مانند فضای بیرون مراکز تجاری و پیاده روها کاربرد دارند و این مکان ها را به خوبی تمیز می کنند.

فرش شوی ها

فرش شوی ها یکی دیگر از ابزار نظافتی می باشند که لکه های سخت و مقاوم فرش ها را از بین می برند. این دستگاه بدون اینکه نیاز به تعویض و جابه جایی فرش باشد،  آن را به خوبی تمیز و از آلودگی  پاک می کند.

اسکرابرها

این دستگاه های نظافتی برای تمیز کردن مراکز تجاری و صنعتی که کف پوش هایی از سنگ و یا چوب دارند،  مورد استفاده قرار می گیرند. اسکرابرها در نوع دستی و سرنشین دار موجود هستند و با توجه به  مکان و اندازه فضایی که قرار است نظافت شده نوع آن با هم متفاوت می باشد.

جاروبرقی ها

جارو برقی ها در دو نوع صنعتی و خانگی هستند،  که نوع صنعتی آنها قدرت بالاتری در مکش گرد و خاک و غبار از روی زمین دارند.  با استفاده از جارو برقی ها شما می توانید مکان ها دور از دسترس را نیز تمیز کنید.

همچنین جاروبرقی های مکنده آب نیز موجود می باشد که آب و انواع مایعات را از روی زمین جمع و خشک می کند.

Rate this post