واردات و ترخيص کمپرسور هوا از گمرک

واردات و ترخیص کمپرسور هوا از گمرک

شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد در زمینه واردات و ترخیص کمپرسورهای هوا با ظرفیت خدمات خود را جهت اخذ مجوزهای لازم و مربوطه و نیز سایر تشریفات گمرکی با رعایت موازین و مقررات بین المللی ارائه می دهد.

کمپرسور هوا چیست؟

یکی از ماشین آلات صنعتی بوده که در انواع صنایع به کار می رود و جهت تبدیل قدرت به انرژی جنبشی می باشد.

این ابزار بادی در صنایع سنگین و مادر،  راه سازی،  ذوب فلزات و دیگر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.  در سال های اخیر نیز با گسترش مصارف عمومی و و افزایش تقاضا کاربرد ابزارهای بادی نظیر کمپرسور هوا بیش از پیش گسترده و متنوع شده است.

برندهای مختلفی نیز انواع دستگاه کمپرسور هوا را با کیفیت های مختلف وارد بازار نموده اند که به لحاظ مدل و کارآیی با هم متفاوت هستند.  اما برندهای معتبر این نوع ابزارها در مقابل کالای فروخته شده متعهد بوده و خدمات بعد از فروش را نیز ارائه می دهند.

از ابزارهای بادی و برقی مانند کمپرسور هوا می توان در اغلب مکان ها با قابلیت استفاده در موقعیت های مختلف استفاده نمود. با این حال این دستگاه امکان هوای فشرده به عنوان نیروی محرکه را در محل های ثابت نیز فراهم می کند.

استفاده و نیاز به این ابزار همچنین به دلایلی چون صرف انرژی کمتر،  استهلاک ناچیز،  هزینه تعمیر پایین تر و نگهداری ساده تر و غیره روز به روز بیشتر در کارخانجات،  صنایع سنگین و نیمه سنگین به چشم می خورد.  توسعه و گسترش صنعت و تمایل به استفاده های مقرون به صرفه اقتصادی الگوی مصرف نیز در حال تغییر بوده و همین دلیلی بر استفاده روز افزون از این دستگاه و ابزارهای بادی می باشد.

دستگاه کمپرسور هوا در انواع موتورهای دیزلی،  موتورهای الکتریکی و موتورهای بنزینی استفاده می شود.

اصطلاح سی اف ام چیست؟

این اصطلاح در هوای فشرده مخفف فوت مکعب در دقیقه است.  به این معنی که در یک فشار معین سرعت جریان یا میزان هوای تولید شده سنجش می شود.  دستگاه کمپرسور میزان حجم هوا را در یک فشار معین تامین می کند که با معیار سی اف ام سنجیده می گردد.

بنابراین جهت سنجش حجم هوای استفاده شده ( هوای خارج شده از کمپرسور ) از این اصلاح استفاده شده که بر حسب فوت مکعب در دقیقه می باشد.  در بسیاری از ابزارهای پنوماتیک مقدار سی اف ام پنج CFM ۵ است که در ابزارها و دستگاه های بادی این مقدار متفاوت می باشد.

واردات کمپرسور هوا با ظرفیت هزار سی اف ام و بالاتر

همانطور که گفته شد این دستگاه قدرت و نیروی موجود را به جنبش در آورده و در اغلب صنایع به کار می رود. از آنجایی که به دلیل کمبود امکانات و تحریم نمی توان این دستگاه را در داخل کشور تولید نمود. واردات آن می تواند علاوه بر تامین نیاز بخش های صنایع مختلف، سود زیادی نیز به همراه داشته باشد.

عمده واردات انواع دستگاه های بادی از جمله دستگاه کمپرسور هوا به ویژه با ظرفیت هزار سی اف ام بالاتر از کشورهای اروپایی و چین انجام می گیرد.

با این حال رعایت قوانین و مقررات مربوطه جهت واردات این کالا بسیار لازم و ضروری است. همچنین طبق بخشنامه های صادر شده باید مجوزات لازم برای واردات این کالا اخذ شده و مورد تایید سازمان ها و ارگان های مربوطه قرار گیرد. زیرا که بخشنامه ها در دوره های خاص درحال تغییرات جزئی می باشند که شرح جزئیات دقیق را نمی توان در این مقاله بیان کرد.

بنابراین بسیار مهم است که شخص وارد کننده و یا تاجر نسبت به قوانین به روز و موازین گمرکی آگاهی و اطلاعات کافی را داشته باشد.  زیرا در غیر این صورت در طی کردن این پروسه دچار مشکل خواهد شد.

شما عزیزان می توانید جهت کسب آگاهی و اطلاعات بیشتر در زمینه بخشنامه های واردات کمپرسور با تیم بازرگانی ایمن تجارت کارآمد تماس بگیرید.

بخشنامه مربوط به آزادسازی واردات کمپرسور هوا سی اف ام ۸۷۰ یا CFM و بالاتر

سازمان توسعه تجارت در خصوص آزادسازی واردات کمپرسور هوا CFM ۸۷۰ و بالاتر از لحاظ مستعمل بودن چنین اعلام کرد:

طبق خبر در نامه مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران به گمرک،  واردات کمپرسورهای هوا سی اف ام ۸۷۰ و بالاتر مستعمل و درجه دو با رعایت ضوابط و ارائه مجوزهای قانونی  در وزارت معدن،  تجارت آزاد می باشد.

همچنین ورود و ترخیص کالاهای مستعمل از طریق بازارچه های مرزی امکان پذیر نیست و اقلام مشمول این قانون فقط شامل خودروها می باشد.  دیگر آنکه ورود هر کالای مستعمل صرفا با ارز متقاضی امکان پذیر است.

ترخیص دستگاه کمپرسور هوا با ظرفیت هزار سی اف ام و بالاتر

ترخیص دستگاه کمپرسور هوا با ظرفیت هزار سی اف ام و بالاتر

ماشین آلات دارای تنوع بسیاری در صنایع مختلف می باشد.  بیشترین میزان واردات مربوط ماشین آلات با کد تعرفه ۸۴۰۱ تا ۸۴۸۷ است.

ماشین آلات در بخش ۱۴ در آیین نامه گمرکی با کد تعرفه ۸۴۱۴ تا ۸۴۱۴۹۰۹۰ مربوط به واردات انواع ماشین آلات و دستگاه هایی نظیر پمپ های هوا و بی هوا،  کمپرسور هوا،  کمپرسور گاز،  هواکش و هود آشپزخانه،  ماشین زاینده باد،  هواساز و ترخیص کالای هواساز،  توربو شارژر،  کمپرسور تامین هوای فشرده برای راه اندازی موتور هواپیما می باشد.

بیشترین واردات و ترخیص کمپرسور متعلق به کشور چین با ۳۵ درصد و سهم وزنی ۵۰ درصد است. واردات و ترخیص کمپرسور هوا بر اساس نوع حمل،  کشور مبدا،  درخواست بازرگانان و تجار و شرکت های وارد کننده کالا از گمرکات مختلف انجام می گیرد.

به طوری که در سال ۹۵ بیشترین حجم ترخیص پمپ هوا و گاز و نیز کمپرسور از گمرک شهید رجایی با سهم وزنی ۴۸ درصد و سهم ارزشی ۴۴ درصد می باشد.  بعد از گمرک شهید رجایی بیش ترین میزان ترخیص کمپرسور گاز و هوا متعلق به گمرک قزوین بوده که ۲۷ درصد سهم ارزشی و ۱۳ درصد سهم وزنی را به خود اختصاص داده است.

گمرک تهران نیز با سهم ارزشی ۸ درصد و سهم وزنی ۶ درصد سومین جایگاه را برای ترخیص کمپرسور هوا و گاز دارد.  ششمین جایگاه نیز متعلق به گمرک غرب تهران برای واردات و ترخیص کمپرسور هوا و گاز با سهم وزنی ۶ درصد و سهم ارزشی ۳ درصد می باشد.

همچنین کد تعرفه گمرکی برای ترخیص انواع کمپرسور هوا عبارتند از:

 • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کمپرسورهای هوا ۸۴۱۴
 • کد تعرفه برای ترخیص کمپرسورهای هوای دستی ۸۴۱۴۲۰۰۰
 • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کمپرسورهای تامین هوای فشرده جهت راه اندازی موتور هواپیما ۸۴۱۴۴۰۲۰
 • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کمپرسورهای جدا کننده فرآیندهای ایزوتوپی اورانیوم ۴۸۱۴۸۰۳۰
 • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کمپرسورهای تولید آب سنگین ۸۴۱۴۸۰۵۰

مهم ترین خدماتی که شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد در زمینه ترخیص کمپرسور هوا ارائه می دهد:

 • واردات و ترخیص انواع کمپرسور هوا
 • واردات و ترخیص کمپرسور دینامیک
 • واردات و ترخیص کمپرسور جا به جایی مثبت
 • واردات و ترخیص کمپرسور جریان محور
 • واردات و ترخیص کمپرسور جریان شعاعی
 • واردات و ترخیص کمپرسور نوع روتاری
 • واردات و ترخیص کمپرسور لوب
 • واردات و ترخیص کمپرسور لوب مارپیچی
 • واردات و ترخیص کمپرسور تیغه لغزشی
 • واردات و ترخیص کمپرسور رینگ مایع
 • واردات و ترخیص کمپرسور رفت و برگشت
 • واردات و ترخیص کمپرسور پیستونی
 • واردات و ترخیص کمپرسور دیافراگمی
 • واردات و ترخیص انواع کمپرسور و پمپ هوای مستعمل و غیره

شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد با چندین سال سابقه درخشان و با بهره گیری از متخصصین مجرب و حرفه ای در تمامی امور ترخیص کالا در خدمت شما بازرگانان گرامی است. از جمله خدمات این شرکت می توان به ثبت سفارش،  خرید کالا،  اخذ مجوزات لازم،  حواله های بانکی،  حمل و نقل کالا،  ترخیص و سایر امور و تشریفات گمرکی جهت واردات و ترخیص کمپرسور هوا اشاره نمود.

شما می توانید جهت دریافت اطلاعات و کسب آگاهی بیشتر در زمینه واردات و ترخیص کمپرسور هوا با ظرفیت هزار سی اف ام و بالاتر و انواع آن با کارشناسان ما در تیم بازرگانی ایمن تجارت کارآمد تماس حاصل نموده و بهترین خدمات و مشاوره رایگان را از این شرکت دریافت نمایید.

Rate this post