ارسال حواله ارزی به تمام کشورها

اگر به دنبال روشی امن برای تبادل وجه کالا در بازرگانی بین المللی هستید . اگر از پیچیدگی های انتقال پول و کالا خوبمطلع نیستید، اگر تبدیل واحد های پولی و نوسانات نرخ ارز را به خوبی نمی دانید ، اگر سابقه فعالیت بازرگانی ندارید، با شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد ریسک های اقتصادی خود را کاهش دهید.

به طور معمول روش های پرداخت خارجی به دو دسته تقسیم می شوند:

روش هایی که ریسک و هزینه ها به فروشنده تحمیل می شود ( روش حساب باز، روش برات ساده، روش برات اسنادی) و روش هایی که خریدار مجبور به قبول ریسک و هزینه هاست.(روش پیش پرداخت،د روش تعهد پرداخت بانک، روش اعتبار اسنادی)

از دید علمی تر روش های پرداخت با توجه به نقش های طرفین به 4 دسته کلی ذیل تقسیم می گردند.

انتقالات بانکی و حواله ای REMMITTANCE

پرداخت توسط چک های بانکی

وصول اسنادی

اعتبارات اسنادی

کارمزدها و هزینه های انتقال پول در تجارت بین المللی

شاید یکی از مهم ترین مسائلی که همیشه در انتخاب روش پرداخت تاثیر می گذارد، هزینه ها و کارمزدهای هر روش باشد.

برای هر گونه خدماتی تعرفه های استاندارد و معین شده ای وجود دارد که معمولا بانک ها تحت عنوان terms and condition  روی وب سایت خود قرار می  دهند

روش انتقالات بانکی و حواله ای

فرآیند پرداخت از طریق انتقالات بانکی و حواله ای در هر دو روش حساب باز (در این روش فروشنده پس از ارسال کالا منتظر دریافت وجه کالا می ماند)و پیش پرداخت با حداقل تشریفات و پیچیدگی صورت می پذیرد و از نهادهای مالی مثل بانک ها و صرافی ها جهت انتقال پول استفاده می شود.

حواله ارزی چیست؟ (remittance)

جهت ارسال ارز از طریق یک بانک به حساب فرد یا شرکت در بانک مقصد از حواله ارزی استفاده می گردد.

مراحل انتقال پول در حواله ارزی:

کسب اطمینان ازاینکه بانک مقصد دارای کدرهگیری یاسوییفت معتبرمی باشد

تعیین واحد پولی  معادل آن رابرمبنای واحدپول بانک مبداجهت ارسال حواله تحت عنوان حواله تحویل بانک می دهد

حواله های فوق از طریق بانک ثالثی ( که بر مبنای واحد پول ارسالی متغیر می باشد) به بانک مقصدمی رسدوبسته به نوع حساب شخص یاشرکت دربانک مقصدبه واحدپول رایج تبدیل شده ویادرحساب ارزی وی/شرکت ثبت می شود.

جهت بهره مندی از خدمات حواله ارزی در شرکت ترخیص کالای ایمن تجارت کارآمد اطلاعات زیر لازم است ارائه گردد:

نوع ارز

مقدار ارز

تاریخ ارسال وجه

نام بانک گیرنده

مشخصات سویفتی بانک ذی نفع؛

شماره حساب گیرنده حواله یاIBAN NUMBER؛

مشخص کردن دلایل صدور حواله؛

آدرس پستی، شهر

حواله ارزی سوئیفت

سوئیفت کد ( Swift Code ) یک نوع علامت انحصاری برای شناسایی بانک ها است.این کد برای انتقال وجه بین بانک ها ، خصوصا انتقال وجه بین المللی و ارسال حواله ارزی استفاده می شود ، همچنین بانک ها با استفاده از بستر سوئیفت به یکدیگر پیغام می دهند.

حوالجات ارزی وسترن یونیون

انتقال وجه و حوالجات فردی به تمام نقاط دنیا (غیر از کشورهای مورد تحریم) در کوتاهترین زمان ممکن و بدون نیاز به حساب بانکی تحت وسترن یونیون انجام می شود. در حواله وسترن یونیون لازم نیست فرد گیرنده دارای حساب بانکی در کشور مقصد باشد. تنها کافیست با پاسپورت و کد امنیتی ( MTCN) خود به یکی از 400000 دفتر شرکت وسترن یونیون مراجعه کند و مبلغ را دریافت کند.

برای سفارش حواله بانکی SWIFT یا Wire Transfer یا(Telegraphic Transfer) TT، وسترن یونیون و مانی گرم با ما تماس حاصل نمایید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «ارسال حواله ارزی به تمام کشورها»

  1. دانیال امان الهی

    من میخوام با یک شرکت باینری انگلیسی کار کنم جهت تایید کالاهای شرکت انگلیسی بهمین جهت شرکت انگلیسی به من گفت که باید کارت آیتونس و کد یا سریال پشتش رو داشته باشم جهت تایید کالاهای شرکت مربوطه الان مشکلم تبدیل درآمد حاصله از شرکت مربوطه هستش لطفا منو راهنمایی کنید. ممنونم مچکرم
    خوشحال میشم با من تماس بگیرید تلفنی صحبت کنیم انشالله بتونیم با درآمد ارزی و دلاری زیاد به کشور عزیزمون ایران و اقتصاد کشور کمک زیادی باشیم
    با تشکر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.