واردات هر کالا با رعایت استاندارد و با توجه به ضوابط فنی و ایمنی کالا صورت گیرد.

آیا می دانید به منظور تسهیل ترخیص کالا و موازی سازی سالن گمرک و اخذ مجوز استاندارد، امکان دریافت مجوز استاندارد از طریق سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی صورت میگیرد؟

آیا می دانید پس از اخذ  یکبار مجوز از سازمان استاندارد  برا ی واردات مواد اولیه و تجهیزات حد واسط و اجزاء و قطعات ماشین آلات خط تولید می توانید  در موارد بعدی با ارائه گواهینامه ثبت مواد اولیه/حد واسط (همان کالا با همان مشخصات) پس از  تایید سازمان  بدون نیاز به اخذ مجوز جدید با رعایت سایر مقررات کالای خود را  وارد نمایید؟

انواع استانداردهای موجود

استاندارد اروپا CE

استاندارد آمریکا ANSI

ایزو ISO

استاندارد TUV

استاندارد حلال HDC

استانداردBSI انگلیس

استاندارد DIN

استاندارد ANFOR فرانسه

استانداردهای مرتبط با نفت و صنایع پتروشیمی API

استانداردهای غذایی: برخی از محصولات ازجمله محصولات صنایع غذایی استاندارد اجباری دارند. اخذ مجوز استاندارد CODEX

اخذ مجوز استاندارد کالا

لیست کالاهای شامل استاندارد اجباری را اگر می خواهید به کانال تلگرامی ما https://t.me/irclearance بپیوندید . در گذشته کالاهایی که ملزم به رعایت قوانین استاندارد بودند دیگر به آزمایشگاه ارسال نمی شد و نماینده استاندارد مستقر در گمرک آن را تائید می کرد ولی امروزه کالا ها برای آزمایش ارسال می گردند . پس توصیه گروه ترخیص کالا ی ایمن تجارت کارآمد به بازرگانان این است که قبل از ورود کالا حتما استاندارد اجباری آن را چک کنند . انجام آزمایشات بسته به نوع و تعداد اقلام مورد آزمایش و تعداد قطعات مورد آزمایش مختلف است و از لحاظ زمانی بین 1 هفته تا دو ماه طول می کشد .

کلیه ی مراجعات برای اخذ استاندارد و کلیه ی مراحل را شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد به عهده دارد

اخذ مجوز قرنطینه از سازمان دامپزشکی

چنانچه برای اولین بار است و قصد واردات محصولات دامی دارید ابتدا باید نزد سازمان دامپزشکی کشور به شکل اینترنتی ثبت نام نمایید .این مرحله ثبت شرکت در سازمان دامپزشکی زمان بر است . اساسنامه شرکت باید با فعالیت واردات محصولات دامی منطبق باشد که اگر اینگونه نباشد تغییرات باید در روزنامه رسمی اعمال گردد.

مرحله ی بعدی پس از ثبت شرکت در سامانه دامپزشکی اگر محموله کالای خوراک دام باشد  مدارک زیر باید برای بررسی کارشناس تهیه گردد :

پروفرما

آنالیز شیمیایی و میکروبی محموله

پروسه تولید و گواهی ترکیبات محموله

گواهی بهداشت محموله که دامپزشکی کشور تولید کننده آن را تائید کرده باشد

لیبل روی بسته های وارداتی به دو زبان انگلیسی و فارسی

گواهی GMP مربوط به کارخانه تولید کننده محموله

گواهی FREE SALE کارخانه تولید کننده که مراجع ذیصلاح مبدا آن را تائید کرده باشد .

اخذ مجوز تنظیمات مقررات و ارتباطات رادیویی

تجهیزات مخابراتی و رادیویی و کنترل کننده دستگاه ها و تجهیزات ناوبری ذیل ردیف 85 کتاب مشمول اخذ مجوز سازمان تنظیم مقررات است . و علاوه بر مجوز سازمان مقررات رادیوی نیاز به مجوز استاندارد هم دارند

به طور کلی در گمرک پروسه ی کار به این شکل است که نمونه از کالا برداشته می شود و به اداره استاندارد ارسال و نمونه به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارجاع داده می شود

بخشی از خدمات گروه ترخیص کالای ایمن تجارت کارآمد:

اظهار کالا در گمرک شهید رجایی و اخذ مجوز استاندارد از طریق پنجره واحد تجاری فرامرزی.

کنترل تائید یا عدم تائید مجوز استاندارد از طریق سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی

اخذ مجوز استاندارد اجباری برای واردات مواد اولیه و تجهیزات حد واسط و اجزاء و قطعات ماشین آلات خط تولید برای واحدهای تولیدی .

ترخیص کالا با مجوز استاندارد اجباری

جهت مشاوره برای تعیین استاندارد کالاهای وارداتی با ما مشاوره نمایید