انجام خدمات خرید، واردات و ترخیص کالا از ترکیه توسط شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد (بازرگانی ابراهیمی). کشور ترکیه به عنوان یکی از شرکای تجاری مهم ایران در نواحی شمال غرب محسوب می شود. در چند ساله اخیر روابط اقتصادی این کشور با بازارهای ایران رونق زیادی گرفته است. از سوی دیگر تلاش برای نظارت بر ورود کالاهای وارداتی به منظور جلوگیری از جعل و سوء استفاده ضرورت پیدا کرده است. یکی از هدف های اصلی ترخیص کالا، حفظ امنیت تجاری و حمایت تاجران می باشد.

در واقع با ترخیص کالا می توان از ورود کالاهای غیرقانونی و غیرمجاز جلوگیری کرد. در صورتی که اداره گمرک به فعالیت تاجران بی توجه باشد، ممکن است برخی افراد سودجو با واردات کالاهای جعلی با برندهای معروف، بازار فروش سایر تاجران را تخریب کنند. به همین دلیل اداره گمرکات با دقت نظر در فعالیت ورود و خروج کالاها، از وقوع این چنین اتفاقاتی جلوگیری می کند.

نحوه ترخیص کالا از ترکیه

با توجه به حضور بازرگانان و تاجران ترک زبان در مرزهای شمال غرب کشور، تسلط بر زبان ترکی ضرورت دارد که یکی از مهمترین امتیازات گمرکات بازرگانی برای ترخیص کالاها از ترکیه، برخورداری از کارشناس امور گمرکی و تسلط کامل بر زبان ترکیه به منظور بازاریابی محصول و کالاها است. این اداره دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت می باشد که آمادگی خود را برای ترخیص کالاهای مربوط به مواد غذایی، کالاهای بهداشتی و دارویی اعلام کرده است. برای ترخیص کالا از گمرک ترکیه و انجام تشریفات گمرکی از بازارهای مشترک موارد زیر ضرورت پیدا می کند:

مشاوره در خرید کالا از ترکیه به تاجران

مسلما خرید کالاها و محصولات از ترکیه بدون اطلاعات قبلی نمی تواند چندان موفقیت آمیز باشد. در حالی که در گمرک ترخیص کالا از ترکیه ، به منظور آشنایی تاجران مبتدی با نحوه خرید و فروش و معرفی برندها و اجناس با کیفیت و ... مشاوره انجام می شود.

حمل کالا به سراسر کشور

پس از ترخیص کالاها نوبت به عرضه آنها در بازار و یا نگهداری در انبار می رسد. برای این کار نیاز به سیستم حمل و نقل مورد اعتماد و همچنین خبره است. در اداره گمرک ترخیص کالا از ترکیه، انجام امور حمل کالا از مبدا (تمام شهرهای ترکیه) به مقصد ایران انجام می شود. وارد کردن کردن کالاها از شهرهای ترکیه در اداره گمرک و دریافت پراونه ترخیص در مرحله اول انجام می شود. پس از آن نوبت به ورود کالاها به کشور می رسد.

ترخیص انواع کالاها از ترکیه

با توجه به قراردادهای همکاری تجاری میان دو دولت ایران و ترکیه، تمامی شرکت ها می توانند در زمینه کالاهای تعیین شده فعالیت کنند. از جمله کالاهایی که مورد قرارداد است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • واردات پوشاک شامل لباس زیر، انواع کفش های زنانه و مردانه، تی شرت های مارکدار، انواع جوراب و ساپورت و هر نوع لباسی و ... می باشد.
  • واردات وسایل الکتریکی از جمله ژنرانراتور برق فشارقوی، لوازم یدکی و قطعات، سوئیچ های کنترل موتور و ... که ورود آنها به داخل کشور با هیچ مشکلی مواجه نمی شود.
  • ورود مواد اولیه نسجی و پلاستیکی که در صنایع داخلی کشور مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند پروانه ترخیص کسب کنند.
  • واردات شیرآلات ساختمانی و تمامی تجهیزات ساختمانی از قبیل واردات و ترخیص دربهای ضد سرقت، چراغ و وسایل روشنایی و ... نیز از دیگر کالاهای وارداتی قانونی از کشور ترکیه محسوب می شوند.
  • انواع لوازم خانگی اعم از وسایل بلورجات، شکستنی و چدنی می توانند پروانه ترخیص کسب کنند.
  • سوئیچ های کنترل موتور، لوله فشار قوی و پنجره فولادی و ... نیز در ردیف کالاهای وارداتی از ترکیه به شمار می روند.

جهت دریافت خدمات خرید، واردات و ترخیص کالا از ترکیه توسط شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد با ما در ارتباط باشید.

02188988810-02188988820