ترخیص مرسولات و سفارشات خود را از گمرک فرودگاه امام خمینی به حق العملکاران رسمی گروه بازرگانی ابراهیمی بسپارید. نیروهای ما در گمرک فرودگاه امام خمینی مستقر هستند.

گمرک فرودگاه امام خمینی بزرگترین گمرک هوایی کشور است ، که کلیه رویه های گمرکی اعم از ترانزیت، واردات قطعی، واردات موقت، پست سریع، فریت را انجام می دهد. گمرک فرودگاه امام خمینی در ابتدا تشریفات مسافرین ورودی را انجام می داد و تنها بخش کوچکی از آن به امور تجاری پرداخته می شد. خدمات گمرک فرودگاه امام خمینی به صورت شبانه روزی می باشد.

مدت زمان تشریفات گمرکی و ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

چنانچه مرسولات پستی شما از مبدا توسط خطوط هوایی ایرانی ارسال شوند 1 روزه به گمرک فرودگاه امام خمینی می رسند و در غیر اینصورت دو روزه خواهند رسید. همکاران ما در گروه بازرگانی ابراهیمی وضعیت لحظه به لحظه مرسوله شما را گزارش خواهند داد، عملیات ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی معمولا 2 الی 3 روز بعد با دریافت قبض انبار از شرکت هواپیمایی آغاز خواهد شد. پس از دریافت قبض انبار ، نوبت به ثبت سفارش می رسد، که تائیدیه ثبت سفارش ممکن است یک روز طول بکشد و سپس کد اظهار توسط سامانه گمرک ارائه می شود که آن هم 1 روز طول می کشد. پس از تائید کارشناسان گمرک و پرداخت هزینه های گمرکی پروانه به ترخیص کار داده خواهد شد.

موقعیت گمرک فرودگاه امام خمینی

مساحت گمرک امام خمینی حدود 13500 هکتار است. گمرک امانات پستی و گمرک مهر آباد زیر نظر گمرک فرودگاه امام خمینی فعالیت می کنند.

اسناد مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

قبض انبار، بارنامه، پروفرما، پکینگ لیست، گواهی مبدا

ترخیص کاران گروه بازرگانی ابراهیمی آماده همکاری با شما جهت ترخیص کالاهای کم حجم و کم وزن تا کالاهای حجیم از فرودگاه امام خمینی ، هستند.

مراحل ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

پس از اینکه در سایت ثبتارش ،اقدام به ثبت سفارش نمودید قبل از اظهار کالا به گمرک فرودگاه امام خمینی باید فرم پیش نویس اظهارنامه را وارد سیستم ثبتارش کنید

فریت بار از گمرک فرودگاه امام خمینی

اگر بار شما زیاد باشد به جای اینکه اضافه بار بدهید می توانید با مبلغ کمتری بارتان را فریت کنید، گروه بازرگانی ابراهیمی ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی را بر عهده می گیرد و کالای شما را فریت می کند.

مراحل فریت بار به شرح زیر است:

چند روز قبل از حرکت خود به دایره ی فریت گمرک امام خمینی مراجعه می کنید

تشریفات گمرکی و ارزیابی انجام می گردد

پته سبز گمرکی دریافت می شود و یک شرکت حمل و نقل را انتخاب می کنید و بارنامه و تگ بار را می گیرید.

هزینه اصلی فریت بابت بارنامه می باشد و تشریفات گمرکی آن هزینه ی چندانی ندارد