خوزستان آنلاين - استاندارخوزستان با تاکيد بر ترخيص کالاهاي فاسد شدني در کوتاه ترين زمان ممکن گفت: با دستگاههايي که در اين زمينه اهمال کاري مي کنند برخورد مي شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري خوزستان،دکتر غلامرضا شريعتي در جلسه کميسيون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهارکرد:همه کالاها چه فاسد شندي چه غير بايد در کوتاه ترين زمان ممکن ترخيص شوند زيرا معطل شدن اين اقلام با توجه به نوسانات بازار تاجر را متضرر و سرمايه ملي را دچار مشکل مي کند.

وي افزود: اين کميسيون برنامه زمان بندي براي ترخيص کالاها با توجه به نوع کالا تدوين و بر اساس آن روند کار صورت بگيرد،با دستگاههاي که در اجراي اين برنامه تعلل کنند برخورد مي شود.

استاندارخوزستان بيان کرد: عدم ترخيص به موقع کالاها بويژه کالاهاي فاسد شدني نه تنها به تاجر بلکه بر سرمايه و اقتصاد کشور تاثير منفي مي گذارد و در بلند مدت با حجم زيادي پرونده مواجه مي شويم. در اين مورد تعزيرات حکومتي مجوز دارد تا پرونده هايي که دستگاههاي اجرايي در موعد قانوني جواب نداد تبرئه کند.

شريعتي خاطرنشان کرد: کميسيون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حفظ سرمايه هاي کشور نقش دارد بنابراين در انجام وظايف خود دقت لازم را داشته باشيد تا در زمينه واردات و صادارات کسي متضرر نشود.